• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Betty's Kitchen

Recepten & Food fotografie

  • Home
  • Recepten Index
  • Internationale Keukens
  • Inspiratie
    • Events
    • Gadgets en Keukenapparatuur
    • Gezondheid
    • Kookboeken & Tijdschriften
    • Mama & Kind
    • Persoonlijk
    • Restaurants
    • Travel
    • Overige
  • Over Betty
    • Shop – Bestel onze keukenfavorieten bij bol.com
  • Contact
    • Samenwerken
    • Disclaimer gebruik website
  • Nav Social Menu

    • Bloglovin
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn
    • Pinterest
    • YouTube
Je bent hier: Home / Recepten algemeen / Salade recepten / Spinaziesalade met gorgonzola en wortel

Spinaziesalade met gorgonzola en wortel

17 april 2017 Door Nanda Appelman 1 Reactie

Voor de Meatless Monday van vandaag maakte ik dit gezonde vitaminebommetje: een spinaziesalade met gorgonzola en geroosterde worteltjes, linzen, quinoa en walnoten. Het is een hoop, maar geloof mij: het is een topcombinatie met elkaar. Boordevol eiwitten en vezels en ideaal op een warme zomeravond.

Spinaziesalade met geroosterde wortels

Maak vooral een beetje meer en bewaar voor een werklunch to-go, de dag erna! Ik vind die verschillende kleuren worteltjes er altijd zo vrolijk uitzien in een gerecht. Maar wist je trouwens ook dat alle verschillende kleuren wortel andere voedingsstoffen bevatten? De gele wortel bevat namelijk luteïne, die je ogen beschermt tegen zonlicht. Witte wortels zijn daarentegen weer heel goed voor de spijsvertering. De rode wortel bevat extra veel bèta-caroteen dat in het lichaam omgezet wordt tot vitamine A en de paarse wortels bevatten anthocyanen die preventief werken tegen hart- en vaatziekten. Natuurlijk zijn er ook de welbekende oranje wortels die vol carotenen zitten: goed voor huid, haar en zicht. Ik moet deze healthy groente echt vaker op het menu zetten realiseer ik me…

Spinaziesalade met gorgonzola en wortel


Nog meer recepten met linzen

Peulvruchten zijn niet alleen heel lekker, maar bovenal ook heel gezond om veelal vegetarische gerechten mee te maken. Krijg je geen genoegen van deze spinaziesalade met linzen? Probeer dan ook zeker nog een van onze andere recepten met linzen in de hoofdrol:

  • Gele curry met jackfruit en gele linzen
  • Gepofte knoflooksoep met beluga linzen
  • Gevulde puntpaprika met feta uit de oven
  • Griekse salade met linzen
  • Indiase linzenkoekjes (Dahl)
  • Pompoencurry met kokosmelk en linzen
  • Rode linzen pasta met tomaten-groentensaus
  • Turkse Linzensoep ((mercimek çorbası)
  • Hollandse Spinaziesalade met rode bietjes en blauwe kaas
  • Zalm en Asperge salade

Print

Recept: Spinaziesalade met gorgonzola en wortel

Spinaziesalade met geroosterde worteltjes en gorgonzola
Print Recipe

Voor de Meatless Monday van vandaag maakte ik dit gezonde vitaminebommetje: een spinaziesalade met gorgonzola en geroosterde worteltjes, linzen, quinoa en walnoten.

  • Author: Nanda Appelman
  • Yield: 2 personen 1x
  • Category: Hoofdgerecht met groente
  • Cuisine: Italiaanse Keuken

Ingredients

Scale
  • 150 gram verse spinazie
  • 150 gram worteltjes (ik gebruikte regenboogwortels)
  • 150 gram linzen uit blik
  • 1 teentje knoflook
  • 75 gram gorgonzola
  • 12 walnoten
  • 1 tl. sesamzaadjes
  • 75 gram quinoa
  • ¼ van een groentebouillonblokje
  • 1 ½ el. gembersiroop
  • 1 ½ el. olijfolie
  • Peper en zout

Benodigdheden:

  • Bakpapier

Instructions

  1. Verwarm de oven voor op 200 graden Celsius.
  2. Schrap de wortels en spoel ze schoon. Verwijder de boven- en onderkant van de wortels en snij ze in plakjes van ongeveer een halve centimeter. 
  3. Meng in een kom de olijfolie met de gembersiroop, een snuf zout en peper en pers het teentje knoflook erin uit. Roer de plakjes wortel en linzen erdoorheen.
  4. Bedek een ovenrooster met een stuk bakpapier en spreid de wortel en linzen erover uit. Plaats het rooster voor 25 minuten in het midden van de oven. 
  5. Rooster ondertussen in een droge koekenpan de walnoten en sesamzaadjes op laag vuur. Schud regelmatig zodat de noten niet aanbranden. 
  6. Breng de quinoa samen met 150 ml. water en het kwart groentebouillonblokje aan de kook. Laat 8 minuten zachtjes doorkoken en roer tussendoor zodat het bouillonblokje goed oplost. Na de 8 minuten zet je het vuur uit en laat je de quinoa nog 10 minuten staan.
  7. Verkruimel de gorgonzola alvast in blokjes. 
  8. Zodra de wortels en linzen klaar zijn haal je ze uit de oven. Laat ze een beetje afkoelen. 
  9. Verdeel de verse spinazie over twee borden, vervolgens de quinoa, wortels en linzen. Verdeel de gorgonzola eroverheen en als laatste de geroosterde walnoten en sesamzaadjes. Hallo gezonde maaltijd!  

Bewaartip: Je kunt deze spinaziesalade met gorgonzola en wortel lauwwarm of koud eten. In geval van het laatste geval, adviseer ik je de quinoa, wortels, linzen en noten af te laten koelen, voordat je ze toevoegt aan de overige ingrediënten. Dit voorkomt verleppen van de spinazie en smelten van de kaas. Uiteraard pas je dit ook toe als je een gedeelte alvast opzij wilt leggen voor morgen. 

Heb jij dit recept gemaakt?

Deel je foto en tag @bettyskitchennl op Instagram

Eet smakelijk!

Groetjes, Nanda

Spinaziesalade met gorgonzola en wortel

Category: Lunch recepten, Salade recepten, Vegetarische Hoofdgerechten Tags: gembersiroop, Glutenvrij, gorgonzola, hoofdgerechten, linzen, Nanda Appelman, peulvruchten, Quinoa, sesamzaad, spinazie, vegetarisch, walnoten, wortels

Over Nanda Appelman

Nanda Appelman heeft een passie voor gezond, maar vooral lekker eten en drinken. Ze is freelancer in marketing en communicatie: www.woordenenbeelden.com en vaste blogger voor Betty’s Kitchen.

Vorig bericht: « Filodeegtaartjes voor de Paasbrunch (zoete en hartige variant)
Volgend bericht: Griekse Yoghurt met honing en walnoten »

Lees Interacties

Reacties

  1. Joseph

    18 april 2017 om 5:20 pm

    Dat klinkt goed, leuke combi met de linzen en wortels 🙂

    Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe rating ★☆ ★☆ ★☆ ★☆ ★☆

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

profielfoto betty

Welkom kookliefhebbers, lekkerbekken en bakfanaten! In deze online keuken deel ik mijn favoriete recepten uit verschillende Internationale keukens, kookvideo's, toffe restaurants en nog veel meer lekkers met je!

Eet smakelijk alvast!

Groetjes, Betty

#BARBECUE

barbecue recepten

Ook in de winter staat de BBQ aan! Bekijk hier alle barbecue recepten op een rijtje.

#BUDGETKOKEN

budget koken recepten

Lekker eten moet binnen elke portomonnee passen. Check hier onze recepten voor budget koken

#VEGETARISCH

vegetarische recepten

Op maandagen eten wij vegetarisch! Check hier alle gerechten uit de 'Meatless Monday' rubriek!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Meest Gelezen

  • 20x recepten voor de paasdagen paasbrunch ontbijt lunch eieren broodjes taart soep en meer 20x Paasbrunch recepten
  • Hartige taart met groene voorjaarsgroenten 10x vegetarische hartige taart
  • recept paas blondies met paaseieren chocolade © bettyskitchen.nl Blondies met paaseieren
  • 10x hartige paasrecepten met eieren voor de paasdagen paasbrunch ontbijt lunch eieren broodjes en meer gepocheerd, gekookt, gebakken 10x Hartige Paasrecepten met eieren
  • 15x Gerechten uit de Egyptische keuken

#GINTONIC

gin tonic recepten

Check hier 10x Gin Tonic recepten en hun 'perfect serve' om van te genieten!

#SHOP

gin tonic recepten

Bestel nu al onze keukenfavorieten in de shop!

#Bakrecepten

recept paas blondies met paaseieren chocolade © bettyskitchen.nl

Blondies met paaseieren

recept ghorayeba ghee cookies Middle East © bettyskitchen.nl

Ghee Cookies (Ghorayeba)

Meer bakrecepten →

#Borrelhapjes en #Snacks

Vegetarische samosa's met homemade chutney

Vegetarische Indiase samosa’s

recept mont d'or uit de oven © bettyskitchen.nl

Vacherin Mont d’Or uit de oven

Meer borrelhapjes recepten →

#Pasta

Italiaanse tortellinisoep

Tortellinisoep met tomaten

recept vegetarische mac n cheese van Zoete Zusjes © bettyskitchen.nl

Vegetarische Mac ‘n Cheese – uit De Zoete Zusjes kookboek

Meer pasta recepten →

Footer

Lets stay in touch!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Copyright © 2023 Betty's Kitchen · disclaimer · Log in