Deze week loopt de Italiaanse maand alweer ten einde! Maar niet voordat ik nóg een pizza recept met jullie gedeeld heb! Deze Spelt pizza met gerookte zalm en ricotta is namelijk ideaal voor zomerse avonden.
Deze grote plaatpizza beleg je heel eenvoudig met gerookte zalm en rucola. Snijd in stukjes en deel met vrienden of familie tijdens een (late) zomeravond borrel.
Zelf Spelt Pizza deeg maken
Het recept heb ik afgekeken van ome Jamie Oliver, en was blij verrast dat hij een spelt pizza maakte met karnemelk. Het resultaat is een luchtige structuur van het deeg, dat eigenlijk meer weg heeft van brood. Het deed mij een klein beetje denken aan de pizza’s die men bij SUGO Pizza serveert. Rol het spelt pizza deeg uit tot een vierkant of rechthoek en bak eenvoudig op de bakplaat in de oven. Daarna is het simpelweg beleggen, zoals je met een brood zou doen.
Tip voor zwangere vrouwen: ik waagde mij tijdens de zwangerschap niet aan de gerookte zalm, maar schoof deze spelt pizza met gerookte zalm en ricotta gewoon 10 minuten extra onder de grill. Dan kon de zalm in ieder geval gaar worden, en daarna pas beleggen met rucola, kappertjes en citroen.
PrintRecept: Spelt pizza met gerookte zalm en ricotta
- Prep Time: 15 minutes
- Cook Time: 15 minutes
- Total Time: 30 minutes
- Yield: 2-4 personen 1x
- Category: Pasta's & Pizza's
- Cuisine: Italiaanse Keuken
Ingredients
- 400 gram speltbloem,
- 2 theelepels bakpoeder,
- 1 theelepel zout,
- 1/2 theelepel suiker,
- 100 ml karnemelk,
- 100 ml water,
- 1 groot ei (L),
- 1 eetlepel olijfolie.
Voor de topping:
- 200 gram ricotta,
- 100 gram gerookte zalm,
- 1 sjalotje, heel fijn gesneden,
- 1 eetlepel kappertjes,
- handje rucola,
- paar partjes citroen,
- flinke snuf peper.
Extra:
- Keukenmixer met deeghaak. (Maar met de hand kan ook).
- Paletmes (of gebruik de bolle kant van een grote opscheplepel)
Voor de topping:
- 200 gram ricotta,
- 100 gram gerookte zalm,
- 1/2 rode ui,
- 1 eetlepel kappertjes,
- handje rucola,
- een paar partjes citroen,
- flinke snuf peper.
Instructions
- Verwarm de oven voor op 200 graden (180 hete lucht). Bekleed een bakplaat met bakpapier, bestuif een klein beetje met speltbloem en zet apart.
- Meng in de kom het speltmeel met het bakpoeder, zout en suiker. Klop in een apart kommetje het ei los met de karnmelk, water en olie. Giet dit bij de bloem en kneep op rustige stand met de keukenmixer met deeghaak.
- Haal het bloem uit de kom en druk uit op de bakplaat. Probeer een dikte van 1 cm aan te houden, maar je kunt zowel een ronde pizza vormen, vierkant of rechthoek. Wat jij wilt. Bak de speltpizza bodem af in de oven, gedurende 15-18 minuten.
- Neem de pizza uit de oven en verdeel hier de ricotta overheen. Smeer deze gelijkmatig uit met het paletmes. Scheur de gerookte zalm in stukken en verdeel over de ricotta. Bestrooi met de fijngesneden sjalot, kappertjes en rucola. Breng de speltpizza met gerookte zalm en ricotta alleen nog even op smaak met een beetje uitgeknepen citroensap en een flinke snuf peper. Serveer direct.
Eet smakelijk!
Groetjes, Betty
Oh my Betty.. Ik krijg hier meteen zoveel zin in!! Bewaar het recept voor volgend weekend 🙂 Liefs, Merel