• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Betty's Kitchen

Recepten & Food fotografie

  • Home
  • Recepten
    • SPECIALE RECEPTEN –>
      • Barbecue & Grill
      • Glutenvrije Recepten
      • Halloween Recepten
      • Kerst Recepten
      • Keto recepten
      • Koningsdag Recepten
      • Low Carb recepten
      • Sinterklaas Recepten
      • Slowcooker recepten
      • How-to en tutorials
    • Ontbijt
    • Smoothies & Juices
    • Warme & Koude dranken
    • Lunch
    • High Tea & Jam
    • Salades
    • Soepen
    • Voorgerechten
    • Dips, Dressings en Sauzen
    • Pasta
    • Pizza
    • Bijgerechten
    • Hoofdgerechten Gevogelte
    • Hoofdgerechten Vegetarisch
    • Hoofdgerechten Vis
    • Hoofdgerechten Vlees
    • Nagerechten
    • Cake
    • Koekjes
    • Taart
    • Tussendoortjes
  • Restaurants
    • Restaurants in Amersfoort
    • Restaurants in Amsterdam
    • Restaurants in Den Haag
    • Restaurants in Leeuwarden
    • Restaurants in Maastricht
    • Restaurants in Rotterdam
    • Restaurants in Utrecht
    • Restaurants in overige steden
  • Inspiratie
    • Persoonlijk
    • Events
    • Gadgets en Keukenapparatuur
    • Gezondheid
    • Kookboeken & Tijdschriften
    • Mama & Kind
    • Overige
    • Travel
  • Over Betty
  • Contact
    • Samenwerken
    • Disclaimer gebruik website
  • Nav Social Menu

    • Bloglovin
    • Facebook
    • Google+
    • Instagram
    • LinkedIn
    • Pinterest
    • YouTube
Je bent hier: Home / Recepten algemeen / Nagerechten / Roomijs met Amarula en frambozen

Roomijs met Amarula en frambozen

30 juli 2021 Door Betina Oostveen Reageer

Ken jij Amarula al? Deze zuid-Afrikaanse likeur is heerlijk romig en heeft een lekkere zomerse editie in de smaken framboos & chocolade erbij gekregen. Ik mocht hem proeven en maakte er tevens dit heerlijk roomijs met Amarula en frambozen mee!

Roomijs met Amarula en frambozen

Amarula is een Zuid-Afrikaanse ‘cream likeur’ gemaakt van suiker, room en de vruchten van de Afrikaanse Marulaboom. Dit tezamen zorgt voor een romige maar fruitige en zoete smaak in het alcoholische drankje. Amarula is heerlijk om ‘on the rocks’ te drinken, maar ook gemixt in een milkshake of door je roomijs. Afgelopen maand kwam het merk een fles van hun nieuwste variatie bij bij thuis afleveren, namelijk frambozen & chocolade en die is ook werkelijk heerlijk! Ik maakte er in ieder geval ook dit recept voor roomijs met Amarula en frambozen mee. Kun jij ook genoegen krijgen van deze romige alcoholische drankjes? Check dan ook dit recept voor Chocolade Mud Cake met Amarula naar recept van Janny van de Heijden.

  • recept roomijs met amarula en frambozen © bettyskitchen.nl

Nog meer lekkere ijs recepten!

Tijdens zomerse dagen zoeken jullie maar al te graag op ijsrecepten op deze site! Ik heb dan ook niet voor niets maar even 10x ijs recepten op een rijtje gezet voor jullie. Zelf eet ik ook erg graag ijs en naast deze roomijs met amarula en frambozen heb ik nog een paar goede aanraders voor jullie! Wat dacht je bijvoorbeeld van Dulche de Leche ijs met karamel en pecannoten?! Ga je liever voor een beetje gezonder? Maak dan eens een N’icecream met bevroren bananen als basis! Ook lekker: maak eens een verfrissende dessert van ijs en hete espresso koffie. Deze Affogato voert mij altijd even weg naar late dineetjes in Italie! Eet smakelijk alvast!


Print

Recept: Roomijs met Amarula en frambozen

recept roomijs met amarula en frambozen © bettyskitchen.nl
Print Recipe

Ken jij Amarula al? Deze zuid-Afrikaanse likeur is heerlijk romig en heeft een lekkere zomerse editie in de smaken framboos & chocolade erbij gekregen. Ik mocht hem proeven en maakte er tevens dit heerlijk roomijs met Amarula en frambozen mee! 

  • Author: Betina Oostveen
  • Prep Time: 15 min + 4 uur wachten
  • Total Time: 4 uren en 15 minuten
  • Yield: 1 bak 1x
  • Category: IJS
  • Diet: Gluten Free

Ingredients

Scale
  • 300 gr roomkaas (bijv. Philadelphia)
  • 250 gr mascarpone
  • 250 ml slagroom
  • 250 gr fijne suiker
  • 100 ml Amarula Raspberry & Chocolate
  • 2 eieren
  • 125 gr frambozen
  • 20 gr pure chocolade

Extra:

  • keukenmixer met garde
  • au bain marie
  • spuitzakje (zip lock zakje kan ook)
  • ijsblik (cakeblik 22 – 25 cm kan ook)
  • huishoudfolie

Instructions

Voor het maken van ijs kun je het beste werken met gekoelde ingrediënten!

  1. Doe de roomkaas, mascarpone en suiker in de mengkom en mix het geheel even kort maar goed door elkaar.
  2. Voeg de eieren toe en schenk de slagroom en Amarula erbij. Verhoog nu de mixersnelheid en laat 5 minuten goed opkloppen. Het ijsmengsel zal ook indikken.
  3. Ondertussen was je de frambozen en dep droog. Bekleed het blik met de folie.
  4. Schep ca 100 gr frambozen door het ijsbeslag. Niet teveel roeren svp want dan verliest het zijn luchtigheid. Schep het ijsbeslag in de vorm en top af met de 25 gr overgebleven frambozen en plaats voor 3-4 uren in de vriezer.
  5. Voor het serveren: Smelt de chocolade au bain marie en stop in een klein spuitzakje. Knip een hoekje er af en decoreer de bovenkant van het Amarula ijs met strepen chocolade. Door de kou zal het direct uitharden. Laat het ijs echter 5 minuten staan voor je gaat opscheppen.

Eet smakelijk! Groetjes, Betty

Keywords: ijs, roomijs, mascarpone, roomkaas, slagroom, suiker, frambozen, Amarula, chocolade

Did you make this recipe?

Tag @bettyskitchennl on Instagram

recept roomijs met amarula en frambozen © bettyskitchen.nl

BEWAAR DIT RECEPT OP PINTEREST!

Bewaar deze foto op een van jouw Pinterest borden. Zo kun je hem altijd raadplegen als je aan de slag wilt gaan met het maken van roomijs met Amarula en frambozen. Check dan zeker weer dit recept voor Amarula ijs maken!

Deze recept bevat producten of goederen die door een merk of bedrijf zijn opgestuurd. Lees hier meer over op mijn disclaimer pagina.

Category: Nagerechten Tags: alcohol, amarula, chocolade, dessert, eieren, frambozen, ijs, mascarpone, roomijs, roomkaas, slagroom, suiker

Over Betina Oostveen

Betina Oostveen houdt erg van eten en koken. Inspiratie komt vaak van reizen naar (verre) landen en een multiculturele familie- en vriendenkring. Daarnaast is fotografie een enorme hobby, en zijn alle foodfoto's van eigen hand.

Vorig bericht: « Kip met za’atar en citroen
Volgend bericht: Mungbonen pannenkoekjes met hoisinsaus »

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe rating ★☆ ★☆ ★☆ ★☆ ★☆

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

profielfotoBetty

Welkom kookliefhebbers, lekkerbekken en bakfanaten! In deze online keuken deel ik mijn favoriete recepten, kookvideo's, toffe restaurants en nog veel meer lekkers met je!

Ik wens je alvast heel veel plezier en eet smakelijk!

Groetjes, Betty

#GINTONIC

Check hier 10x Gin Tonic recepten en hun 'perfect serve' om van te genieten!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

#VEGETARISCH

recept risotto met rode viet en mozzarella © bettyskitchen.nl

Op maandagen eten wij vegetarisch! Check hier alle gerechten uit de 'Meatless Monday' rubriek!

Meest Gelezen

  • recept picanha van de bbq met appel en sjalot © bettyskitchen 20 x Barbecue recepten (met vlees, kip of vis)
  • recept ossobuco gestoofde kalfsschenkel uit Milaan © bettyskitchen.nl Ossobuco – gestoofde kalfsschenkel uit Milaa...
  • paella met garnalen op de barbecue bereiden campingaz recept © bettyskitchen.nl Paella met garnalen en mosselen
  • 15x Vaderdag recepten
  • recept quiche met champignons prei en blauwe kaas © bettyskitchen.nl Quiche met champignons, prei en blauwe kaas
food blog awards 2018 gewonnen
blogdesign_food_blog_awards_2016

Je kunt ons ook hier op terug vinden

mytastenld.com mytastebe.com Follow

#BBQ

vegetarische Gegrilde little gem sla met Gorgonzola en zomerfruit hoofdgerecht, barbecue recept of bijgerecht

Gegrilde little gem sla met Gorgonzola en zomerfruit

recept 3x kruidenboter maken © bettysktichen.nl

3x Kruidenboter maken

Meer BBQ recepten →

#Glutenvrij

recept voor perfecte scrambled eggs maken © bettyskitchen.nl

De perfecte scrambled eggs (roerei)

recept griekse salade met linzen

Griekse salade met linzen

Footer

Lets stay in touch!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Google+
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Copyright © 2022 Betty's Kitchen · disclaimer · Log in