• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Betty's Kitchen

Recepten & Food fotografie

  • Home
  • Recepten
    • SPECIALE RECEPTEN –>
      • Barbecue & Grill
      • Glutenvrije Recepten
      • Halloween Recepten
      • Keto recepten
      • Low Carb recepten
      • Slowcooker recepten
      • How-to en tutorials
    • Ontbijt
    • Smoothies & Juices
    • Warme & Koude dranken
    • Lunch
    • High Tea & Jam
    • Salades
    • Soepen
    • Voorgerechten
    • Dips, Dressings en Sauzen
    • Pasta
    • Pizza
    • Bijgerechten
    • Hoofdgerechten Gevogelte
    • Hoofdgerechten Vegetarisch
    • Hoofdgerechten Vis
    • Hoofdgerechten Vlees
    • Nagerechten
    • Cake
    • Koekjes
    • Taart
    • Tussendoortjes
  • Restaurants
    • Restaurants in Amersfoort
    • Restaurants in Amsterdam
    • Restaurants in Den Haag
    • Restaurants in Leeuwarden
    • Restaurants in Maastricht
    • Restaurants in Rotterdam
    • Restaurants in Utrecht
    • Restaurants in overige steden
  • Inspiratie
    • Persoonlijk
    • Events
    • Gadgets en Keukenapparatuur
    • Gezondheid
    • Kookboeken & Tijdschriften
    • Mama & Kind
    • Overige
    • Travel
  • Over Betty
  • Contact
    • Samenwerken
    • In de Media
    • Disclaimer gebruik website
  • Nav Social Menu

    • Bloglovin
    • Facebook
    • Google+
    • Instagram
    • LinkedIn
    • Pinterest
    • Twitter
    • YouTube
Je bent hier: Home / Recepten algemeen / Barbecue keuken / Pulled Pork van de barbecue

Pulled Pork van de barbecue

24 november 2017 Door Betina Oostveen 8 Reacties

Pulled Pork is een van de heerlijkste gerechten die wij op de barbecue bereiden! Je moet er wel even een dagje voor uittrekken, maar er gaan dan ook niets boven verse, homemade pulled pork! Samen met mijn man ben ik afgelopen zomer en najaar aan het experimenteren geslagen en dit is het recept voor pulled pork, zoals deze volgens ons zou moeten smaken.

Pulled pork maken

Op zaterdag avond begint mijn man Dylan al met het inspuiten van het vlees voor deze pulled pork. Voor het slapengaan wordt de varkensnek nog even door een ‘dry rub’ van gedroogde kruiden heen gerold. Deze twee marinades geven tezamen een heerlijke en smokey flavour aan je vlees namelijk.

recept pulled pork van de barbecue betty's kitchen

Het idee is om op zondag een flink stuk varkensvlees een middag op laag vuur te laten garen, zodat het vlees daarna makkelijk uit elkaar valt. Je gebruikt daarna letterlijk 2 vorken om het gloeiendhete, gare varkensvlees uit elkaar te trekken. Vandaar ook de naam ‘Pulled Pork’. En zondagavond genieten wij dan ook dikwijls van dit heerlijke gerecht! Leuk om te weten: Dit pulled pork recept heeft zelfs een award in de wacht gesleept!

recept pulled pork van de barbecue betty's kitchen

Winter barbecue recepten

Net zoals je broodjes met pulled pork het hele jaar door wel op diverse food festivals tegen komt, kun je pulled pork van de barbecue ook het hele jaar door maken. Momenteel is het een van onze favoriete winter barbecue recepten, want dit zachte, zoete, en deels pittige vlees is ideaal te combineren met stamppotten, zoals hutspot met wortel en, mijn persoonlijke favoriet, hete bliksem met appels! En speciaal voor de liefhebber heb ik hier natuurlijk nog veel meer barbecue recepten verzameld.

Heb je geen barbecue of eet je geen varkensvlees? Dan kun je ook deze Pulled Chicken in de oven bereiden!


Print

Recept: Pulled Pork van de Barbecue

recept pulled pork van de barbecue betty's kitchen

★★★★★

4.5 from 2 reviews

  • Author: Betina Oostveen
  • Prep Time: 12 hours
  • Cook Time: 12 hours
  • Total Time: 24 hours
  • Category: Hoofdgerechten met vlees
  • Cuisine: Amerikaanse Keuken

Ingredients

Scale
  • 2.5 – 3 kilo varkensnek / procureur

Pulled Pork Injectie recept:

  • 100 ml appelsap,
  • 4 eetlepels (appel)azijn,
  • 3 eetlepels honing,
  • 3 eetlepels Worchestirshire saus,
  • 1  eetlepel uienpoeder.

‘Dry Rub’ voor Pulled Pork:

  • 6 eetlepels bruine basterd suiker,
  • 3 eetlepels paprika poeder,
  • 2 eetlepels zout,
  • 2 eetlepels gemalen komijn,
  • 2 eetlepels uienpoeder,
  • 1 eetlepels ‘smoked hot‘ paprikapoeder,
  • 1 eetlepel knoflookpoeder,
  • 1 eetlepel gedroogde tijm,
  • 1 eetlepel gemalen (zwarte) peper.

Pulled Pork BBQ Saus:

  • 40 ml whiskey,
  • 75 ml ketchup,
  • 50 ml barbecuesaus.

Overige:

  • ruime (glazen) ovenschaal,
  • marinade injectiespuit
  • Barbecue,
  • langhoudende briketten,
  • aluminium schaal,
  • 2–3 chunks rookhout, bijv. appel of kers.
  • 900 ml water of appelsap,
  • zilverfolie,
  • ruime ovenschaal.

Instructions

  1. 24 uur van tevoren/18:00 uur: Meng alle ingrediënten voor de injectie in een kommetje. Verwarm dit kort in een steelpannetje of stop 30 seconden in de magnetron op 600 watt. Leg het varkensvlees in een grote ovenschaal en spuit her en der in met dit mengsel. Dek de schaal af met folie en stop gedurende 4 uren in de koelkast om te marineren.
  2. 20 uur van tevoren/22:00 uur: Meng alle ingrediënten voor de Pulled Pork ‘Dry Rub’ door elkaar in een kommetje. Haal het vlees uit de koelkast en giet het marinadesap af. (Dit heb je niet meer benodigd.) Wrijf de procureur rondom in met de ‘ Dry Rub’. Dek weer af en plaats in de koelkast tot de volgende morgen.
  3. 9 uur van tevoren/09:00 uur: Vorm met de briketten een C langs de wand van de barbecue: deze C is 2 briketten breed, leg daar vervolgens nog een laag van 2 briketten breed bovenop. Dit wordt ook wel de ‘snake method‘  genoemde. Zorg in ieder geval dat je 4-5 briketten overhoud, en steek deze separaat aan. In zo’n 10-20 minuten zullen deze rondom helemaal gaan smeulen en dan leg je deze, met een barbecuetang, aan 1 uiteinde van de ‘snake‘ om deze aan te steken. Op deze manier ga je er namelijk voor zorgen dat je barbecue makkelijk 10 tot 18 uur blijft werken. Boven op de ‘snake‘ lege je 2 of 3 grote chunks rook hout (Appel of Kersen past goed bij varkensvlees).recept pulled pork van de barbecue betty's kitchen
  4. Breng 900 ml water of appelsap aan de kook en giet dit in een aluminium braadbak die je in het midden van de barbecue plaatst. Probeer de barbecue gedurende de dag stabiel op 120 graden te houden. (Check dit dus elke 45 minuten).
  5. Steek de vleesthermometer in het dikste gedeelte van de varkensnek en plaats deze boven de waterbak in de barbecue. Pulled Pork bereid je namelijk op indirecte hitte, totdat de kern 70 graden heeft bereikt. Dit duurt zo’n 6-8 uur. Je hoeft het vlees tussentijds ook niet te draaien.
  6. Zodra de juiste kerntemperatuur is bereikt, haal je de procureur van het vuur. Wikkel hem in een stuk zilverfolie, sluit de uiteinden, maar houdt de thermometer zichtbaar. Plaats in een ovenschaal en vervolgens terug op de barbecue en laat verder garen, totdat je een kerntemperatuur van 88-90 graden bereikt.
  7. (circa 1 uur van tevoren/17:00 uur🙂 Pak het vlees voorzichtig uit de folie en plaats terug op de barbecue gedurende 30 minuten. Zo krijgt deze een lekker krokant buitenlaagje. Belangrijk: Bewaar de uitgelopen sappen! Giet deze vanuit het folie (en ovenschaal) in een steelpannetje voor later. Laat hierna het vlees wederom een half uurtje rusten in de ovenschaal onder een stuk zilverfolie (losjes verpakt).  recept pulled pork van de barbecue betty's kitchen
  8. (circa 30 minuten van tevoren/17:30 uur:) Verwarm het steelpannetje met de opgevangen sappen op middelmatig vuur. Voeg de whiskey toe, samen met de ketchup en barbecuesaus en kook dit een beetje in, tot een stroperige saus. Let op, dit kan een half uur duren, dus doe dit als het vlees licht te rusten.
  9. Gebruik vervolgens 2 vorken om de procureur uit elkaar te trekken in plukjes. Giet de hete bbq saus hier overheen en meng het geheel goed door. Serveer direct.

Eet smakelijk! Groetjes, Betty

Notes

Tips Pulled Pork maken:

  • De vermelde bereidingstijden en tijdstippen zijn slechts ter indicatie en kunnen per barbecue verschillen. Houdt daarom altijd de kerntemperatuur uur voor de juiste bereiding.
  • Vervang het bakje water in de barbecue, door een liter appelsap voor nog meer intense smaak.
  • Heb je pulled pork over? Laat goed afkoelen, weeg 1-, of 2- persoons porties af en stop in een diepvrieszakje. Bewaar deze plat in de vriezer. Bak de bevroren pulled pork op in een koekenpan, met een lepeltje olie en serveer bijvoorbeeld over stamppot, zoals hutspot of hete bliksem!

Keywords: barbecue, vlees, varkensvlees, pulled pork, BBQ,

Did you make this recipe?

Tag @bettyskitchennl on Instagram

recept pulled pork van de barbecue betty's kitchen

Category: Barbecue keuken, Vlees Recepten Tags: appelsap, honing, ketchup, knoflook, komijn, paprikapoeder, Pulled Pork, tijm, uienpoeder, varkensvlees, vlees, whiskey, worcestershire saus

Over Betina Oostveen

Betina Oostveen houdt erg van eten en koken. Inspiratie komt vaak van reizen naar (verre) landen en een multiculturele familie- en vriendenkring. Daarnaast is fotografie een enorme hobby, en zijn alle foodfoto's van eigen hand.

Vorig bericht: « Muffins met bessen en munt
Volgend bericht: Portobello met ei en noodles »

Lees Interacties

Reacties

  1. michael

    8 februari 2019 om 1:21 am

    Heerlijk recept ga ik snel eens maken op jou manier

    Beantwoorden
    • Betina Oostveen

      9 februari 2019 om 10:34 am

      Goed om te horen! Laat je ons weten wat je er van vond?

      Beantwoorden
  2. Paul

    17 maart 2019 om 9:04 pm

    Wat een super lekker recept, ook de saus was heerlijk! Dank je en mijn kids vinden het zeer lekker en waardeerden het met een 9,5.

    ★★★★

    Beantwoorden
    • Betina Oostveen

      21 maart 2019 om 9:36 am

      Hi Paul,

      wat ontzettend leuk om te horen!! Vraag me alleen af waarom niet de 10? De lange bereidingsduur misschien ? 🙂

      Beantwoorden
  3. Michel Smits

    16 januari 2021 om 12:34 pm

    Hoi Betty,

    De pulled pork nu twee keer klaargemaakt en wat een smaaksensatie.
    De kida vinden het heerlijk en het is zo makkelijk en leuk om te maken.
    Dankjewel.

    Groetjes Michel Smits.

    Beantwoorden
    • Betina Oostveen

      16 januari 2021 om 3:14 pm

      Superleuk om te horen en blij dat jullie heerlijk genoten hebben!

      Beantwoorden
  4. Annelies

    9 maart 2021 om 3:37 pm

    Ik heb al vaker pulled pork gemaakt, maar deze is oprecht het allerlekkerst, we hebben gesmuld!!

    ★★★★★

    Beantwoorden
    • Betina Oostveen

      10 maart 2021 om 1:38 pm

      Dat is echt super leuk om te horen! Dankj je wel!!

      Beantwoorden

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe rating ★☆ ★☆ ★☆ ★☆ ★☆

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

profielfotoBetty

Welkom kookliefhebbers, lekkerbekken en bakfanaten! In deze online keuken deel ik mijn favoriete recepten, kookvideo's, toffe restaurants en nog veel meer lekkers met je!

Ik wens je alvast heel veel kookplezier!

Groetjes, Betty

#KONINGSDAG

koningsdag recepten koninginne cake met amandel

Op zoek naar inspiratie voor Koningsdag? Neem hier een kijkje bij onze oranje recepten!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Meest Gelezen

  • granola taart met yoghurt mango en blauwe bessen 20x Paasbrunch recepten
  • 15x asperge recepten met asperges © bettyskitchen 20x Asperge recepten
  • 10x taart voor pasen recepten header 10x Taart voor Pasen
  • Gehaktballen met ei (Scotch Eggs) Schotse eieren amuse of borrel hapje paas recepten 15x Paasrecepten met eieren
  • recept cruffins met nutella © bettyskitchen.nl Cruffins met Nutella (video)

#VEGETARISCH

recept risotto met rode viet en mozzarella © bettyskitchen.nl

Op maandagen eten wij vegetarisch! Check hier alle gerechten uit de 'Meatless Monday' rubriek!

food blog awards 2018 gewonnen
blogdesign_food_blog_awards_2016

Je kunt ons ook hier op terug vinden

mytastenld.com mytastebe.com Follow

#BBQ

recept vegetarische spliterwten burges met blauwe kaas

10x Vegetarische BBQ recepten

recept iberische ribfingers van de barbecue

Iberische Rib fingers met BBQ saus

Meer BBQ recepten →

#Glutenvrij

recept knolselderijsoep met blauwe kaas en noten © bettyskitchen.nl

Knolselderij soep met blauwe kaas en noten

recept courgetti met champignons en maissaus © bettyskitchen

Courgetti met champignons en maissaus

Footer

Lets stay in touch!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Google+
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube
✨BLUEBERRY BAKED OATS✨ Happy monday lieverds! ✨BLUEBERRY BAKED OATS✨

Happy monday lieverds! Ik hoop dat jullie er een mooie nieuwe week van gaan maken? Ik sta vandaag lekker uitgebreid in de keuken om nieuwe recepten te maken voor een samenwerking! 

Maar niet voordat we lekker genieten van een goed ontbijt! De baked oats gaan momenteel massaal rond op insta en tik tok! En dat begrijp ik helemaal! deze Blueberry baked Oats, jawel met blauwe bessen dus, is echt smullen geblazen! Ga jij hem ook eens proberen?

INGREDIËNTEN 

50 gr havermout vlokken
125 ml (plantaardige) melk
1 el maple syrup
1 flinke tl amandelpasta (ca 20 gr)
0.5 tl vanille extract
0.5 tl bakpoeder
60 gr (diepvries) blauwe bessen
-stop alle ingrediënten, muv de bessen in foodprocessor of blender.
-Roer daarna de bessen er doorheen en stop in een kleine 10-12 cm bakvorm.
- bak 20-25 minuten op 180 graden (165 *)

==> https://bettyskitchen.nl/blueberry-baked-oats-ontbijttaartje/

——————————————
#bakedoats #havermout #ontbijttaartje #oats #ontbijt #breakfast #blueberry #blauwebessen #tiktokfood #foodhype #glutenvrij
✨OEUF EN COCOTTE✨ Jaaa lieverds, dit is zo’ ✨OEUF EN COCOTTE✨

Jaaa lieverds, dit is zo’n lekker ei recept om de dag mee te beginnen! Maar zeker een feestje op deze lazy zondag ochtend! Ik maakte namelijk ei in cocottes klaar. Dat zijn kleine ronde pannetjes, maar je kunt natuurlijk ook een andere kleine ronde bakvorm, ramequin, of vuurvast kommetje gebruiken. 

Elk pannetje krijgt namelijk een lepel creme fraiche en een eitje. Maar daarnaast kun je qua vulling lekker variëren en eigenlijk alles toevoegen dat jij lekker vind bij je eieren. Ik ging voor spinazie en gerookte zalm. Maar denk ook aan kerstomaatjes, gekookte erwtjes, gebakken ui, geraspte kaas, blokjes paprika, of zelf blokjes avocado toevoegen. 

Welke Oeuf en cocotte is jouw favoriete combinatie?
==> https://bettyskitchen.nl/oeufs-en-cocotte-eieren-oven/

————————-
bekijk het uitgeschreven recept via de link in bio. Of ga naar IGTV voor de receptvideo van dit gerecht. Sla deze post op middels de boekenlegger (rechtsonder foto). En deel dit bericht in jouw stories middels het papieren vliegtuigje.
————————-
#eieren #eggs #oeuf #oeufencocotte #cocotte #ramequins #zalm #spinazie #breakfast #ontbijt #igtv #food #foodporn
✨15x ZOETE AARDAPPEL RECEPTEN ✨ Zijn jullie o ✨15x ZOETE AARDAPPEL RECEPTEN ✨

Zijn jullie ook zo dol op de zoete aardappel? Alleen al die oranje kleur doet het altijd goed in je gerechten want elk bordje fleurt hier gewoonweg van op! Maar daarnaast is hij ook nog eens lekker en gezond!

Mijn favoriete bereidingswijze is gepoft in de oven! Snij hem daarna in en prak de binnenkant een beetje met een vork. Je kunt hem daarna heel lekker beleggen net alles dat jij lekker vindt! 

Ga je voor zoete aardappel met gebakken eieren voor het ontbijt? Of lekker met asperges en ei? Beleg je hem net guacamole, bonen en kaas? Je vindt deze en nog veel meer lekkere recepten nu op de site! Welke is jouw favoriet?

==> https://bettyskitchen.nl/zoete-aardappel-recepten/

————————-
Bekijk alle recepten via de link in bio. Sla deze post op middels de boekenlegger (rechtsonder foto). En deel dit bericht in jouw stories middels het papieren vliegtuigje.
————————-
#zoeteaardappel #sweetpotato #gepofteaardappel #aardappel #aardappels #asperges #recept #glutenfree #glutenvrij
✨CROIFFLES MET SCRAMBLED EGGS✨ Jullie weten d ✨CROIFFLES MET SCRAMBLED EGGS✨

Jullie weten dat deze dame dol is op koelvers croissantdeeg (uit blik). Want daar maak je namelijk de meest verrukkelijke ontbijt creaties mee klaar. Behalve echt croissants dan, want die worden vaak te droog en te bruin... 😂

Rond Pasen gingen we massaal los op het maken cruffins! Maar eerder dit jaar maakte ik ook een IGTV waarbij ik aan de slag ging met het maken van ‘Croiffles’ ofwel croissant wafels!

Deze wafels van croissantdeeg zijn stevig genoeg om als broodje te serveren. Je kunt ze hartig eten met bijvoorbeeld eieren, gebakken spek of zelfs gerookte zalm of kipfilet. Maar uiteraard doen ze het ook prima met ziet beleg zoals Nutella, jam, lemon curd, vers fruit en meer.

Wij maken ze vandaag weer voor de lunch met een portie SCRAMBLED Eggs! Ga jij deze geweldige foodtrend ook eens uitproberen?

==> https://bettyskitchen.nl/croissant-wafels-croiffles-recept/

————————-
Ga dus snel naar de site en bekijk het recept via de link in bio. Bekijk de receptvideo in mijn IGTV lijst. Sla deze post op middels de boekenlegger (rechtsonder foto). En deel dit bericht in jouw stories middels het papieren vliegtuigje.
————————-
#croissant #wafels #waffles #croiffle #croiffles #crescentrolls #breakdast #ontbijt #foodgack #igtv #recipes #youtube #scrambledeggs #eieren
✨VIERKAZEN QUICHE MET PORT✨ Ik kookt weer een ✨VIERKAZEN QUICHE MET PORT✨

Ik kookt weer eens uit een kookboek en ging aan de slag met een heerlijk recept van @charlie_s_kitchen ! Het leven draait immers om balans en deze Vierkazen Quiche met Port, rode uien en walnoten wordt vast jouw nieuwe favoriete ‘guilty pleasure’!

Het is een verrukkelijk quiche geworden met rode ui, 4 kazen en een zoetje van Port. Je kunt de bereiding ook bekijken in mijn nieuwste IGTV. Dus maak van deze grijze zondag zeker een verrukkelijke dag! Wist je overigens dat het vandaag Nationale Kaasfondue dag is? Geniet dus zeer zeker van kaas vandaag!

Ga jij vandaag nog wat lekkers in de oven schuiven?
==> https://bettyskitchen.nl/vierkazen-quiche-met-port/

————————-
Bekijk het uitgeschreven recept via de link in bio. Sla deze post op middels de boekenlegger (rechtsonder foto). En deel dit bericht in jouw stories middels het papieren vliegtuigje.
————————-
#recept #igtv #quiche #vierkazen #kaas #port #charlieskitchen #kookboek #echtinbalans #nationalekaasfonduedag #cheese #mozzarella #gorgonzola #camembert #granapadano #weekend #heelhollandbakt #hartigetaart
✨PANCAKES CEREAL✨ Hebben jullie ooit wel eens ✨PANCAKES CEREAL✨
Hebben jullie ooit wel eens ontbijtgranen van pannenkoeken beslag gemaakt? Deze #pancakecereal is een oudere TikTok hype maar is vandaag de dag nog steeds heel erg lekker! Het is even een werkje en dus meer voor de ochtenden waarbij je meer tijd kan uittrekken voor ontbijt maken. 

Het beste aan dit recept is dat je werkelijk elk soort pannenkoekjes beslag hiervoor kunt gebruiken. Uit een pak, homemade of zelfs super gezond of vegan! Stop het in een spuitflacon of doseerzakje en bak kleine rondjes van het beslag in een koekenpan. Op de website vind je wel het recept dat ik hier graag voor gebruik! Serveer op bijvoorbeeld een smoothiebowl of een kommetje kwark en met vers fruit!

Heb jij wel eens pancakes cereal gemaakt of geproefd?

==> https://bettyskitchen.nl/pancakes-cereal-tiktok-recept/
—————————————-

Ga dus snel naar de site en bekijk het recept via de link in bio. Sla deze post op middels de boekenlegger (rechtsonder foto). En deel dit bericht in jouw stories middels het papieren vliegtuigje.
————————-
#pancakes #mini #cereal #tiktok #tiktokfood #kwark #yoghurt #tiktokrecipes #aardbeien #blauwebessen #ontbijt
🐣✨ VROLIJKE PAASHAAS ✨🐣 Zie hier Betty 🐣✨ VROLIJKE PAASHAAS ✨🐣

Zie hier Betty op haar Paas best! Dat betekent dus met een mond vol heerlijk eten! Vanmorgen zijn wij tijdens het paas ontbijt compleet in de watten gelegd door vrienden en met verrukkelijk eten! Uiteraard mocht een creatie met croissantdeeg niet ontbreken! Het is dan ook ontzettend leuk om te zien dat jullie ook massaal aan de slag zijn gegaan met #CRUFFIN recepten en krijg er ook regelmatig tags en foto’s van doorgestuurd!

Maak er hoe dan ook een geweldig paasweekend van! Ik hoop dat je hem op een leuke en coronaproof manier kunt doorbrengen met mensen waar je van houdt. En anders wel lekker genieten van een paar daagjes uitrusten en vrij zijn. Hele fijne paasdagen en geniet zeker van de heerlijke paas recepten die op de website staan!

Liefs, Betty
Meer laden… Volgen op Instagram

Copyright © 2021 Betty's Kitchen · disclaimer · Log in