• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Betty's Kitchen

Recepten & Food fotografie

  • Home
  • Recepten Index
  • Internationale Keukens
  • Inspiratie
    • Restaurants
    • Gadgets en Keukenapparatuur
    • Gezondheid
    • Kookboeken & Tijdschriften
    • Events
    • Mama & Kind
    • Persoonlijk
    • Overige
    • Travel
  • Over Betty
    • Shop – Bestel onze keukenfavorieten bij bol.com
  • Contact
    • Samenwerken
    • Disclaimer gebruik website
  • Nav Social Menu

    • Bloglovin
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn
    • Pinterest
    • YouTube
Je bent hier: Home / Recepten algemeen / Pasta Recepten / Tagliatelle met chorizo en venkel

Tagliatelle met chorizo en venkel

15 december 2016 Door Nanda Appelman 3 Reacties

Door Nanda – Deze verse tagliatelle met chorizo en venkel at ik onlangs bij een vriendin en ik vond hem zo lekker dat ik hem wel moest delen met jullie.

Verse tagliatelle met chorizo en venkel

Eigenlijk stiekem omdat ik het gerecht zelf zo snel mogelijk weer wilde maken en proeven;) En ook deze keer schepte ik graag weer een tweede keer op. Niet goed voor de lijn, maar wel ontzettend genieten van dit heerlijke pasta gerecht! 

Venkel heeft best wel een uitgesproken smaak: het proeft een beetje naar anijs. Bij dit gerecht past dat heel goed, ook gecombineerd met de andere sterk smakende ingrediënten als de chorizo, knoflook en passata.

Ik moet zeggen dat ik niet heel veel ervaring heb met koken met venkel. Ik ken het vooral voor in de thee of in het sterk alcoholische drankje ouzo uit Griekenland. Of in een zomerse salade, zoals Betty eerder heeft gemaakt: met sinaasappel en grapefruit. Maar ook deze groente is weer hartstikke gezond, vol vitamine C en mineralen en goed voor de spijsvertering. Note to myself: vaker mee koken en experimenteren dus!

Recept Tagliatelle met chorizo en venkel:

(Hoofdgerecht voor 2-3 personen)

Ingrediënten:

  • 200 gram verse tagliatelle
  • 400 ml. passata
  • 1 venkelknol
  • 1 courgette
  • 3 teentjes knoflook
  • 1 chorizoworst (ik gebruikte een worst van 225 gram)
  • 1 theelepel gedroogde tijm
  • 1 theelepel gedroogde rozemarijn
  • Peper
  • Olijfolie om te bakken,
  • Ter garnering: (vers) geraspte Parmezaanse kaas.

Bereidingstijd: 25 minuten.

Bereidingswijze Tagliatelle met chorizo en venkel:

  1. Bereid de tagliatelle volgens de gebruiksaanwijzing. Als je ook verse tagliatelle gebruikt hoeft dat maar een paar minuten te koken.
  2. Was de venkel en snij de groene stelen, oneffenheden en de onderkant eraf. Snij de venkel vervolgens in grove repen. Snij ook de courgette in reepjes en pers de knoflook alvast uit. Snij de chorizoworst in plakjes.
  3. Verhit wat olijfolie in een hapjespan en bak daarin de venkel, courgette en chorizo op middelhoog vuur. Gebruik niet te veel olie, want er komt ook nog vet uit de chorizo. Voeg na 5 minuten de uitgeperste knoflook toe en bak nog een minuutje mee.
  4. Voeg de passata toe in de pan, samen met 200 ml. water. Roer alles goed door elkaar, breng aan de kook en laat de saus voor circa 15 minuten zachtjes doorkoken en indikken.
  5. Roer de tijm en rozemarijn door de saus en proef. Voeg naar smaak wat vers gemalen peper toe en eventueel zout, maar ik denk dat dat niet nodig is door de chorizo en de ingedikte saus.
  6. Zodra de tagliatelle  klaar is kun je het in de pan door de saus roeren zodat de smaak van de saus er lekker wat intrekt. Je kunt natuurlijk ook de tagliatelle serveren met de saus eroverheen. Rasp als laatste verse Parmezaanse kaas over de tagliatelle met chorizo en venkel en serveer eventueel met wat rucola ernaast.

Lunchtip: Ik had een beetje van de pastasaus over die ik de dag erna at. En misschien proefde de pasta toen wel nog lekkerder omdat alle smaken helemaal met elkaar vermengd waren. Maak dus vooral wat extra voor de lunch de dag erna! Makkelijk om mee te nemen in een bakje, even opwarmen en je hebt weer een heerlijke warme lunch.

Eet smakelijk!

Liefs, Nanda

Verse tagliatelle met chorizo en venkel

Category: Pasta Recepten Tags: Chorizo, courgette, hoofdgerechten, Italiaanse keuken, Nanda Appelman, Parmezaanse kaas, passata, tagliatelle, venkel

Over Nanda Appelman

Nanda Appelman heeft een passie voor gezond, maar vooral lekker eten en drinken. Ze is freelancer in marketing en communicatie: www.woordenenbeelden.com en vaste blogger voor Betty’s Kitchen.

Vorig bericht: « Kerstsoep met groene groente
Volgend bericht: Tefal Broodbakmachine Pain Dore PF2101 »

Lees Interacties

Reacties

  1. Joseph

    15 december 2016 om 6:14 pm

    Dat klinkt goed, ik hou wel van chorizo. Heb het alleen gegeten met een stuk brood en salade erbij. Niet echt in een gerecht, zo krijg je op je “ouwe dag” nog leuke inspiratie. Dankbje wel 🙂

    Beantwoorden
  2. Gerda

    18 december 2016 om 3:57 am

    O dit lijkt me ook heel erg lekker!! Dit sla ik weer op en maak ik ook een keer. Ik probeer ook graag nieuwe dingen uit! Zo had ik nu mais, even in bloem rollen en dan met beetje olie in de pan bakken..heerlijk..normaal lust ik geen mais, maar op deze wijze worden ze heerlijk krokant.

    Beantwoorden
  3. Leo van Opstal

    6 januari 2017 om 6:47 pm

    Hallo ik heb het vandaag gemaakt en ik ben echt geen keukenprinses maar het is makkelijk te bereiden en we hebben zitten smullen. Ik zou alleen graag willen weten hoe ik dit gerecht kan opslaan voor als ik het in de toekomst nog een keer wil maken.

    Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

profielfoto betty

Welkom kookliefhebbers, lekkerbekken en bakfanaten! In deze online keuken deel ik mijn favoriete recepten uit verschillende Internationale keukens, kookvideo's, toffe restaurants en nog veel meer lekkers met je!

Eet smakelijk alvast!

Groetjes, Betty

#CHINEESNIEUWJAAR

Chinese keuken recepten

Op zoek naar recepten om het Chinees Nieuwjaar mee te vieren? Check ze hier allemaal!

#BARBECUE

barbecue recepten

Ook in de winter staat de BBQ aan! Bekijk hier alle barbecue recepten op een rijtje.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Meest Gelezen

  • boerenkool quiche met cranberry compote 10x Recepten met boerenkool
  • 10x recepten met witlof - echter Nederlandse wintergroenten die zowel rauw , gebakken, gekookt, gewokte of gegratineerd gegeten kan worden. 10x Recepten met Witlof
  • recept linzen stoofpot met aardappel © bettyskitchen.nl Linzen stoofpot met aardappel
  • recept barbacoa mexicaans stoofvlees © bettyskitchen.nl Barbacoa Mexicaans stoofvlees
  • recept gebakken rijst met ei fried rice maken © bettyskitchen.nl Gebakken rijst met ei (fried rice)

#VEGETARISCH

vegetarische recepten

Op maandagen eten wij vegetarisch! Check hier alle gerechten uit de 'Meatless Monday' rubriek!

#GINTONIC

gin tonic recepten

Check hier 10x Gin Tonic recepten en hun 'perfect serve' om van te genieten!

#SHOP

gin tonic recepten

Bestel nu al onze keukenfavorieten in de shop!

#Bakrecepten

recept volkoren pain au levain desembrood © bettyskitchen.nl

Volkoren Pain au Levain (bruin) – uit De Veldkeuken kookboek

20x recepten met pindakaas - wereldwijde nationale pindakaasdag 24 januari hartig en zoet

20x Recepten met pindakaas

Meer bakrecepten →

#Borrelhapjes en #Snacks

recept edamame boontjes met chili zout © bettyskitchen.nl

Edamame boontjes met chili zout

recept flammkuchen met rode biet en geitenkaas © bettyskitchen.nl

Flammkuchen met rode biet en geitenkaas

Meer borrelhapjes recepten →

#Pasta

Italiaanse tortellinisoep

Tortellinisoep met tomaten

recept vegetarische mac n cheese van Zoete Zusjes © bettyskitchen.nl

Vegetarische Mac ‘n Cheese – uit De Zoete Zusjes kookboek

Meer pasta recepten →

Footer

Lets stay in touch!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Copyright © 2023 Betty's Kitchen · disclaimer · Log in