• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Betty's Kitchen

Recepten & Food fotografie

  • Home
  • Recepten
    • Barbecue & Grill
    • Glutenvrije Recepten
    • Ontbijt
    • Smoothies & Juices
    • Warme & Koude dranken
    • Lunch
    • High Tea & Jam
    • Soepen
    • Dips, Dressings en Sauzen
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Pasta
    • Pizza
    • Hoofdgerechten Vegetarisch
    • Hoofdgerechten Gevogelte
    • Hoofdgerechten Vis
    • Hoofdgerechten Vlees
    • Nagerechten
    • Tussendoortjes
    • Koekjes
    • Cake
    • Taart
    • Halloween Recepten
    • Low Carb Recepten
    • How-to en tutorials
  • Restaurants
    • Restaurants in Amersfoort
    • Restaurants in Amsterdam
    • Restaurants in Den Haag
    • Restaurants in Leeuwarden
    • Restaurants in Maastricht
    • Restaurants in Rotterdam
    • Restaurants in Utrecht
    • Restaurants in overige steden
  • Inspiratie
    • Persoonlijk
    • Events
    • Gadgets en Keukenapparatuur
    • Gezondheid
    • Kookboeken & Tijdschriften
    • Mama & Kind
    • Travel
  • Over Betty
  • Contact
    • Samenwerken
    • In de Media
    • Disclaimer gebruik website
  • Nav Social Menu

    • Bloglovin
    • Facebook
    • Google+
    • Instagram
    • Pinterest
    • Twitter
    • YouTube
You are here: Home / Inspiratie / Gezondheid / Betty’s Detox Eetdagboek 2018

Betty’s Detox Eetdagboek 2018

15 april 2018 Door Betina Oostveen Leave a Comment

Hi Allemaal, in mijn laatste weekvlog hebben jullie kunnen zien dat ik alweer lekker aan het detoxen geslagen was. Voor een paar dagen welliswaar, maar hoognodig omdat mijn lijf hier echt even behoefte aan had. En per veler verzoek op social media, heb ik weer een Detox Eetdagboek voor jullie bijgehouden ter inspiratie.

detox eetdagboek 2018 bettyskitchen

Door de jaren heen heb ik natuurlijk verschillende soorten detox methodes uitgeprobeerd en heb nu een manier gevonden die voor mij heel goed werkt. Het is een combinatie van het drinken van groente\fruit juices (geen smoothies dus) en lichte maaltijden die je gewoon kunt kauwen, maar die wel onder ‘detoxproof’ vallen.

Betty’s Detox Eetdagboek 2018


Dag 1:

  • Opstaan: een glas warm water met citroen + een extra glas (lauw) water.
  • Ontbijt: Een flink glas met Oranje Detox Juice met wortel.
  • Tussendoortje: 300 ml kokoswater + glas water.
  • Lunch: Ik ging naar een persevenement en kreeg een 100% Vegan lunch geserveerd! En tevens 2 glazen mineraalwater voor erbij.
  • Drinken:  150 ml kokoswater + groot glas water.
  • Tussendoortje: rode bieten detox juice.
  • Diner: Gewokte zalmblokjes met wokgroente en een scheutje sojasaus + 2 glazen mineraalwater met citroen.
  • Dessert: een kop kamille thee + een paarse juice van 1 tros blauw druiven + 100 gram blauwe bessen. (Maak deze mini juice meteen x 2 en vries de overige helft in voor later deze week.)

Dag 2:

  • Opstaan: een glas warm water met citroen + een extra glas (lauw) water.
  • Ontbijt: 2 rijstwafels met geprakte avocado en een gepocheerd eitje.
  • Tussendoortje: 300 ml kokoswater + kop rooibos thee.
  • Lunch: een groene juice van 150 gram boerenkool + 2 komkommers + 2 groene appels + 1 stengel bleekselderij.
  • Drinken:  150 ml kokoswater + groot glas water.
  • Tussendoortje: Oranje juice van 2 rode appels + 3 wortels + duimpje gember.
  • Diner: Gevulde puntpaprika met feta en linzen  + 2 glazen mineraalwater met citroen.
  • Dessert: een kop goede nachtrust thee + een mini paarse juice van 1 rode biet + 20 witte druiven + 50 gram blauwe bessen. (Tip, maak deze ook x2 en vries een portie in.)

Gevulde paprika uit de oven


Dag 3:

  • Opstaan: een glas warm water met citroen + een extra glas (lauw) water.
  • Ontbijt: Good morning Juice (met zoete aardappel).
  • Tussendoortje: 300 ml kokoswater + extra glas water.
  • Lunch: een groene juice van 200 gram spinazie + 1 komkommer + 2 groene appels + 2 stengels bleekselderij + 0,5 citroen.
  • Drinken:  150 ml kokoswater + groot glas water.
  • Tussendoortje: rode bieten detox juice. + een extra glas water.
  • Diner: Persdiner in nieuwe restaurant in Utrecht. Geen alcohol, niet 100 % detoxproof gegeten maar wel lekker veel vega gerechten besteld! Uiteraard met een fles kraanwater voor erbij.
  • Dessert: de 2e helft van mijn (ingevroren) mini paarse juice van 1 tros blauwe druiven + 100 gram blauwe bessen. (Wel even s’ochtends uit de vriezer halen en laten ontdooien.)

Dag 4:

  • Opstaan: een glas warm water met citroen + een extra glas (lauw) water.
  • Ontbijt: Een flink glas met Oranje Detox Juice met wortel.
  • Tussendoortje: 300 ml kokoswater.
  • Lunch: salade
  • Drinken:  150 ml kokoswater + groot glas water.
  • Tussendoortje: Spicy rode bietenjuice.
  • Diner: 2 glazen Groene Detox Juice (met spinazie).
  • Dessert: de 2e helft van mijn (ingevroren)  mini paarse juice van 1 rode biet + 20 witte druiven + 50 gram blauwe bessen.(Wel even s’ochtends uit de vriezer halen en laten ontdooien.)

Dag 5:

  • Opstaan: een glas warm water met citroen + een extra glas (lauw) water.
  • Ontbijt: 2 rode appels in parten + handje blauwe bessen + 0,5 tl kaneel een half uurtje bakken in de oven + een kop venkel thee.
  • Tussendoortje: plak chocoladebrood met zoete aardappel + glas water.
  • Lunch: Salade van gegrilde witvis met paprika reepjes en haricots verts + glas mineraalwater met citroen.
  • Drinken:  350 ml kokoswater + groot glas water.
  • Tussendoortje:  rode bieten detox juice. + een extra glas water.
  • Diner: een groene juice van 150 gram boerenkool + 2 komkommers + 2 groene appels + 1 stengel bleekselderij.
  • Dessert: geen, want ik lag lekker vroeg in bed.


Tips tijdens de detoxweek:

  1. Veel hoofdpijn? Blijf voldoende drinken! zeker 8 glazen water of thee zonder caffeine per dag. Extra kokoswater helpt ook. Ik kan de ernst van genoeg water drinken in het dagelijkse leven al niet genoeg onderstrepen, maar tijdens een detox is het echt de noodzaak!
  2. Ben je veel moe? Ga dan gerust bijslapen. Er gebeurt een hoop in je lijf op dit moment. Lekker even met een boekje op de bank relaxen helpt ook.
  3. Wil je toch sporten? Doe het dan rustig aan en low impact. Een half uurtje wandelen of fietsen per dag is altijd voor je. Maar het hoeft niet als je hier niet fit genoeg voor bent.

Pak na een detox kuur (al ik het maar 3 of 5 dagen) altijd weer rustig de draad op. Stort je niet meteen op pizza’s, taart etc. Blijf gerust een juice (of meer) per dag er in houden als goede gewoonte. Eet lekker veel groente en fruit, met af en toe vis\kip\of vlees. Wees creatief en wissel lekker af. En omdat je al een week geen koffie op hebt, hoe je hierna ook niet meteen met 4 koppen per dag te beginnen. Hetzelfde geldt voor alcohol. Wie weet drink je hierna zelfs langere tijd helemaal geen koffie of alcohol meer  🙂

Mocht je mijn detox dagboek van deze week zelf gaan uitproberen, dan hoor ik het graag van je. Uiteraard ook hoe je bevindingen zijn en of je zelf ook duidelijke veranderingen merkt van het detoxen. Hoe dan ook wens ik je veel succes!

Groetjes, Betty

Category: Gezondheid Tags: detox, detox recepten, eetdagboek, juices, mineraalwater, ontgiften, salades

About Betina Oostveen

Betina Oostveen houdt erg van eten en koken. Inspiratie komt vaak van reizen naar (verre) landen en een multiculturele familie- en vriendenkring. Daarnaast is fotografie een enorme hobby, en zijn alle foodfoto's van eigen hand.

Previous Post: « Chocoladebrood met zoete aardappel (video)
Next Post: Groentestoof met okra »

Reader Interactions

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primary Sidebar

profielfotoBetty

Welkom lekkerbekken, kookliefhebbers en bakfanaten! In mijn online keuken deel ik mijn favoriete recepten, kookvideo's, toffe restaurants en nog veel meer lekkers met je!

Ik wens je alvast heel veel kookplezier!

Groetjes, Betty

#Kerst

voorgerechten voor kerst Recepten

Ga naar Kerst recepten

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Loose weight for good

Meest Gelezen

  • 10x Voorgerechten voor Kerst
  • Rib-eye met courgettelinten en aardappelschotel (#OSVTT) 10x Hoofdgerechten voor Kerst
  • recept Tiramisu met bosvruchten en krentjebrij van bessola (watergruwel) betty's kitchen 10 x Kerstdesserts
  • recept glutenvrije kruidnoten met quinoa 13x Sinterklaas Recepten
  • 10x Bijgerechten voor Kerst

#Kerstontbijt

kerst ontbijtrecepten

Ga naar Kerst Ontbijt Recepten

blogdesign_food_blog_awards_2016
food blog awards 2018 gewonnen

Je kunt ons ook hier op terug vinden

mytastenld.com mytastebe.com Follow

Footer

Lets stay in touch!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Google+
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube
Instagram post 17886249046455891 ✨ETEN BIJ DE ZUSTERS IN MAARSSEN✨
Mag ik jullie even meenemen op tour naar een bijzondere ervaring nabij Utrecht? Bij @buitenplaatsdoornburgh  in Maarssen aan de Vecht stond voorheen een klooster. Nu vind je er @restaurantdezusters met flink wat nostalgie en een compleet verzorg diner of lunch met ingrediënten uit eigen tuin. Die foto van mij met de zeekoe is hier ook gemaakt en zo vind je er nog meer kunst exposities en meer. Een unieke plek voor een hapje eten en meteen een mooie dagbesteding. Zijn jullie hier al wel eens geweest? Check de review via de link in bio!
==> https://bettyskitchen.nl/de-zusters-in-maarssen/
#maarsen #utrechtfood @greetingsfromutrecht #instawalk #instameetdoornburgh #dezusters #klooster #foodie
Instagram post 17846301871815239 ✨ALL DAY BRUNCH IN UTRECHT✨ Het is echt grappig hoe verliefd ik soms naar eten kan kijken 🤣 Je bent een FOODIE in hart en nieren of niet. Maar als er één ding is waar je me sochtends sneller mijn bed mee uit krijgt, dan is het wel met een goed ontbijt. Ik wordt dus ook helemaal happy van restaurants met een all day brunch concept. Want, net als mijn dochter, ben ik dol op pancakes, wafels en meer. Gisteren streek ik weer even neer bij @thestreetfoodclub en zette even de smaakpapillen goed aan het werk met de Korean Kimchi waffels met krokante kip. Mijn absolute top voor een brunch of lunch in mijn stadsie. En door al die tropische kleuren en hoog palmboomgehalte ga je hier altijd weg met een smile op je gezicht. Ben jij er al wel eens geweest? En welk gerecht is jouw favoriet?
#utrecht #thestreetfoodclub #utrechtfood #alldaybrunch #cocktails #streetfood #kimchi #waffels #pancakeswithabs #reviewonline #restovlog
https://bettyskitchen.nl/the-streetfood-club-utrecht/
Instagram post 17867858989537940 ✨BEEF WELLINGTON✨
Hoewel de website bol staat van de kerstrecepten, wil ik jullie ook kennis laten maken met o.a. de Beef Wellington van @boersenboers .Daarmee kun je het je deze feestdagen bijzonder makkelijk, maar vooral smakelijk maken! Check de review op de website en plaats jouw bestelling nog op tijd voor de feestdagen!
#gekregen 
#kerstdiner #vlees #beefwellington #kerst ==> https://bettyskitchen.nl/beef-wellington-van-boers-boers/
Instagram post 17854744288678541 ✨SINTERKLAAS✨ ben je nog op zoek naar last minute Sinterklaas recepten inspiratie? Van ontbijt, tot lunch en tussendoor? Buiten vooral veel snoepgoed kun je ook heerlijk gezond en verantwoord eten tijdens 5 december dus check de recepten via de Link in bio of bijvoorbeeld stories! Maak er een geweldige dag van!
#sinterklaas #sinterklaascadeau #sinterklaasrecept 
https://bettyskitchen.nl/sinterklaas-recepten/
Instagram post 17887378378449673 ✨TAPHUYS UTRECHT + WINACTIE ✨Utrecht is aan de Mariaplaats een leuke hotspot rijker! Taphuys Utrecht is een fijne plek om zelf met je vrienden bieren en wijnen te tappen! Ik was bij de opening en vierde er meteen mijn verjaardag. Er was namelijk voor ieder wat wils. En ik kan je zeggen dat de gerechten die je erbij besteld alles behalve standaard borrelhappen zijn! Dit is uitgaan 2.0 en jij maakt kans op een gratis rondje (of twee) drinken! Doe mee met de winactie op onze site! Zie link in bio of via stories!
#utrecht #saturdaynight #borrel #bar #restaurant #lunch #utrechtfood #mariaplaats #taphuys #taphuysutrecht #winnen #winactie #bier #wijn⠀⠀
https://bettyskitchen.nl/taphuys-in-utrecht-bar/
Instagram post 17872242130507204 ✨SPECULAASTAART MET ABRIKOZEN EN AMANDELSPIJS ✨ De goedheiligman en zijn Pieten komen iedereen deze week verrassen met mooie cadeautjes in hun schoen. En dan trakteren we jullie op een lekker puntje speculaastaart met abrikozen 😉 het recept is super makkelijk om te maken en vind je dan ook nu op de site. Kookvideo inclusief! Enne vanmiddag spelen wij ook nog even voor Sinterklaas dus hou de Posts in de gaten 😇 
#taart #sinterklaas #speculaas #amandelspijs #sinterklaasrecept #speculaastaart 
https://bettyskitchen.nl/speculaastaart-met-abrikozen-sinterklaas/
Instagram post 17846581429770362 ✨OPKIKKER SOEP SOTO AJAM✨
Ja helaas, ook deze dame heeft het de afgelopen maand moeten ontgelden met ziek worden en krachten opbouwen. Gelukkig helpt mijn grote favoriet Soto Ajam soep mij er altijd weer bovenop en is ideaal om je lichaam weer van lekkere en goede voedingstoffen te voorzien. Een aanrader dus! Waar knap jij altijd zo lekker van op als je ziek bent (geweest)?
Checklist het recept via link in bio of diepe in stories!
#soupdujour #sotoajam #kippensoep #beterschap #soep
==> https://bettyskitchen.nl/soto-ajam-soep-rijst/
Meer laden… Volgen op Instagram

Copyright © 2019 Betty's Kitchen · disclaimer · Log in

Naast gevulde koeken zijn wij ook dol op het verzamelen van digitale cookies. Vind je dat goed?JaNee