• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Betty's Kitchen

Recepten & Food fotografie

  • Home
  • Recepten
    • SPECIALE RECEPTEN –>
      • Barbecue & Grill
      • Glutenvrije Recepten
      • Halloween Recepten
      • Kerst Recepten
      • Keto recepten
      • Koningsdag Recepten
      • Low Carb recepten
      • Sinterklaas Recepten
      • Slowcooker recepten
      • How-to en tutorials
    • Ontbijt
    • Smoothies & Juices
    • Warme & Koude dranken
    • Lunch
    • High Tea & Jam
    • Salades
    • Soepen
    • Voorgerechten
    • Dips, Dressings en Sauzen
    • Pasta
    • Pizza
    • Bijgerechten
    • Hoofdgerechten Gevogelte
    • Hoofdgerechten Vegetarisch
    • Hoofdgerechten Vis
    • Hoofdgerechten Vlees
    • Nagerechten
    • Cake
    • Koekjes
    • Taart
    • Tussendoortjes
  • Restaurants
    • Restaurants in Amersfoort
    • Restaurants in Amsterdam
    • Restaurants in Den Haag
    • Restaurants in Leeuwarden
    • Restaurants in Maastricht
    • Restaurants in Rotterdam
    • Restaurants in Utrecht
    • Restaurants in overige steden
  • Inspiratie
    • Persoonlijk
    • Events
    • Gadgets en Keukenapparatuur
    • Gezondheid
    • Kookboeken & Tijdschriften
    • Mama & Kind
    • Overige
    • Travel
  • Over Betty
  • Contact
    • Samenwerken
    • Disclaimer gebruik website
  • Nav Social Menu

    • Bloglovin
    • Facebook
    • Google+
    • Instagram
    • LinkedIn
    • Pinterest
    • YouTube
Je bent hier: Home / Recepten algemeen / Tussendoortjes Recepten / Glutenvrije Kruidnoten met Quinoa

Glutenvrije Kruidnoten met Quinoa

25 november 2014 Door Betina Oostveen 1 Reactie

Wie zoet is krijgt lekkers… en misschien ook wel het Grote Sinterklaas Kookboek! Want nog even en dan is het zo ver! ! Ik ging in ieder geval aan de  slag met dit recept voor glutenvrije kruidnoten met quinoa. Het is weer eens wat anders en omdat er geen bloem in zit. Maar is daarom ook uitermate geschikt voor mensen met een glutenintoleratie.

Het grote Sinterklaas Kookboek

Het Grote Sinterklaas Kookboek bevat  ruim 100 vrolijke en lekkere recepten om er een fantastisch Sinterklaarfeest van te maken. Denk bijvoorbeeld aan borstplaat, amandelletters, speculaasjes en pepernoten en kruidnoten. Alle traditionele recepten voor tijdens Sinterklaas komen voorbij. En soms ook met een moderne twist, zoals deze glutenvrije kruidnoten met quinoa.

recept glutenvrije kruidnoten met quinoa
 
glutenvrije kruidnoten met quinoa
 
Glutenvrije Kruidnoten met Quinoa
 

 Nog meer Sinterklaas recepten

Maar het boek bevat ook leuke tips en ideeën om de kinderen bezig te houden. Naast dit recept voor glutenvrije kruidnoten met quinoa maken, ga je bijvoorbeeld chocoladeletters versieren of knutsel samen een aftelkalender in elkaar. Je krijgt ook tips voor leuke cadeau ideeën of presentjes om uit te delen aan de kinderen. Maar ook inspiratie voor schoencadeautjes. Kortom een boek met heel veel Sinterklaas plezier! Maar wist je dat je hier op de site ook nog meer Sinterklaas recepten kunt vinden?
 

Zelf glutenvrije kruidnoten met quinoa maken

Ik ging aan de slag met het recept voor zelf glutenvrije kruidnoten met quinoa maken en deze waren heerlijk! Een aantal mensen hier dachten geen verschil te proeven met de normale kruidnootjes. Wil je zelf quinoameel maken : Doe dan quinoavlokken in een keukenmachine en maal ze in 2 minuten fijn.

Print

Recept: Glutenvrije Kruidnoten met Quinoa

recept glutenvrije kruidnoten met quinoa
Print Recipe

Kruidnoten, pepernoten en speculaas horen nou eenmaal bij het Sinterklaas feest. Speciaal voor de gevoelige buikjes kun je nu ook glutenvrije kruidnoten maken met quinoa. Een heerlijk tussendoortje voor op deze feestelijke dag!

  • Author: Het Grote Sinterklaas Kookboek
  • Prep Time: 10 minutes
  • Cook Time: 30 minutes
  • Total Time: 1 hours 10 minutes
  • Yield: 40–45 kruidnoten 1x
  • Category: Sinterklaas
  • Cuisine: Hollandse Keuken

Ingredients

Scale
  • 100 gram quinoameel,
  • 1 theelepel bakpoeder,
  • 50 gram donkere basterdsuiker of oersuiker,
  • 1 1/2 theelepel speculaaskruiden (of zelfgemaakte pumpkin spice kruiden)
  • 40 gram roomboter, op kamertemperatuur
  • 2 eetlepels (plantaardige) melk.

 Extra:

  • Huishoudfolie
  • Een bakplaat bekleed met bakpapier

 

Instructions

  1. Snijd de roomboter in blokjes. Kneed vervolgens het quinoameel ,bakpoeder, suiker, speculaaskruiden, roomboter en melk met de hand samen tot een compacte deegbal. Wikkel het deeg in huishoudfolie en stop in de koelkast. Het deeg dient minstens 30 minuten te rusten.
  2. Verwarm de oven voor op 175 graden / 160 hete lucht. Bekleed tevens een bakplaat met bakpapier.Glutenvrije Kruidnoten met Quinoa
  3. Haal het deeg uit de koelkast en rol er balletjes van ter grote van een knikker. Je zult ongeveer 40-45 stuks kunnen maken met dit recept.
  4. Leg de quinoa kruidnoten op de bakplaat. Zorg dat je een kleine tussenruimte aanhoud en druk de balletjes met de duim een beetje plat.
  5. Schuif de bakplaat in het midden van de voorverwarmde oven en bak ze in 15 minuten goudbruin en gaar. Laat daarna de quinoa kruidnoten afkoelen op een rooster. Bewaar ze in een luchtdichte trommel.

Eet smakelijk!

Groetjes, Betty

Notes

TIP: Deze glutenvrije kruidnoten met quinoa zijn perfect om gewoon uit het vuistje te eten, maar je kunt er ook deze kidsproof pepernoten tiramisu van maken.

Did you make this recipe?

Tag @bettyskitchennl on Instagram

glutenvrije kruidnoten met quinoa

BEWAAR DIT RECEPT OP PINTEREST!

Bewaar deze foto op een van jouw Pinterest borden. Zo kun je hem altijd raadplegen als je dit recept voor glutenvrije kruidnootjes wilt maken!

glutenvrije kruidnoten met quinoa

Category: Tussendoortjes Recepten Tags: Glutenvrij, kruidnoten, pepernoten, Quinoa, Sinterklaas

Over Betina Oostveen

Betina Oostveen houdt erg van eten en koken. Inspiratie komt vaak van reizen naar (verre) landen en een multiculturele familie- en vriendenkring. Daarnaast is fotografie een enorme hobby, en zijn alle foodfoto's van eigen hand.

Vorig bericht: « Vers van de pers #5
Volgend bericht: Reisblog West USA – dag 19: Los Angeles »

Lees Interacties

Reacties

  1. Nienke

    28 november 2014 om 10:06 am

    Ik heb ze gemaakt en ze waren echt niet lekker. Bittere nasmaak, ws door het quinoameel. Was verde qua smaak ook niet echt pepernotig. Jammer…

    Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recipe rating ★☆ ★☆ ★☆ ★☆ ★☆

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

profielfotoBetty

Welkom kookliefhebbers, lekkerbekken en bakfanaten! In deze online keuken deel ik mijn favoriete recepten, kookvideo's, toffe restaurants en nog veel meer lekkers met je!

Ik wens je alvast heel veel plezier en eet smakelijk!

Groetjes, Betty

#GINTONIC

Check hier 10x Gin Tonic recepten en hun 'perfect serve' om van te genieten!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

#VEGETARISCH

recept risotto met rode viet en mozzarella © bettyskitchen.nl

Op maandagen eten wij vegetarisch! Check hier alle gerechten uit de 'Meatless Monday' rubriek!

Meest Gelezen

  • recept picanha van de bbq met appel en sjalot © bettyskitchen 20 x Barbecue recepten (met vlees, kip of vis)
  • recept ossobuco gestoofde kalfsschenkel uit Milaan © bettyskitchen.nl Ossobuco – gestoofde kalfsschenkel uit Milaa...
  • paella met garnalen op de barbecue bereiden campingaz recept © bettyskitchen.nl Paella met garnalen en mosselen
  • 15x Vaderdag recepten
  • recept quiche met champignons prei en blauwe kaas © bettyskitchen.nl Quiche met champignons, prei en blauwe kaas
food blog awards 2018 gewonnen
blogdesign_food_blog_awards_2016

Je kunt ons ook hier op terug vinden

mytastenld.com mytastebe.com Follow

#BBQ

recept tostada elote The Streetfood Club Utrecht © bettyskitchen.nl

Tostada Elote (Taco’s met mais)

recept tacos met pittige kip © bettyskitchen.nl

Tacos met pittige kip (van de BBQ)

Meer BBQ recepten →

#Glutenvrij

Tropisch quinoa ontbijt met earl grey © bettyskitchen.nl

Tropisch quinoa ontbijt met earl grey

recept 3x kruidenboter maken © bettysktichen.nl

3x Kruidenboter maken

Footer

Lets stay in touch!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Google+
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Copyright © 2022 Betty's Kitchen · disclaimer · Log in