• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Betty's Kitchen

Recepten & Food fotografie

  • Home
  • Recepten
    • SPECIALE RECEPTEN –>
      • Barbecue & Grill
      • Glutenvrije Recepten
      • Halloween Recepten
      • Kerst Recepten
      • Keto recepten
      • Koningsdag Recepten
      • Low Carb recepten
      • Sinterklaas Recepten
      • Slowcooker recepten
      • How-to en tutorials
    • Ontbijt
    • Smoothies & Juices
    • Warme & Koude dranken
    • Lunch
    • High Tea & Jam
    • Salades
    • Soepen
    • Voorgerechten
    • Dips, Dressings en Sauzen
    • Pasta
    • Pizza
    • Bijgerechten
    • Hoofdgerechten Gevogelte
    • Hoofdgerechten Vegetarisch
    • Hoofdgerechten Vis
    • Hoofdgerechten Vlees
    • Nagerechten
    • Cake
    • Koekjes
    • Taart
    • Tussendoortjes
  • Restaurants
    • Restaurants in Amersfoort
    • Restaurants in Amsterdam
    • Restaurants in Den Haag
    • Restaurants in Leeuwarden
    • Restaurants in Maastricht
    • Restaurants in Rotterdam
    • Restaurants in Utrecht
    • Restaurants in overige steden
  • Inspiratie
    • Persoonlijk
    • Events
    • Gadgets en Keukenapparatuur
    • Gezondheid
    • Kookboeken & Tijdschriften
    • Mama & Kind
    • Overige
    • Travel
  • Over Betty
  • Contact
    • Samenwerken
    • Disclaimer gebruik website
  • Nav Social Menu

    • Bloglovin
    • Facebook
    • Google+
    • Instagram
    • LinkedIn
    • Pinterest
    • YouTube
Je bent hier: Home / Inspiratie / Gezondheid / Wij gaan detoxen!

Wij gaan detoxen!

3 september 2016 Door Betina Oostveen Reageer

De zomervakanties zijn inmiddels ten einde, dus wordt het tijd voor een beetje zelfreflectie. Na een zomer van hamburgertje, pizza, gin-tonics, een taartje her en der en dan aftoppen met een bolletje roomijs, moeten wij toch echt weer terug naar de basis. Detoxen! Oftwel goede voeding, dat je lijf weer in balans brengt en je hersenen weer voedt.

wij gaan detoxen betty's kitchen

En op het moment dat je er voor kiest om je levenswijze om te gooien, is het belangrijk dat je een partner hebt die hier volledig achter staat en jou ook hierin steunt. En met een beetje geluk doet hij of zijn dan ook met je mee.  Lees hier waarom wij gaan detoxen:

80/20 lifestyle

We hebben allemaal wel eens van die dagen waarop je denkt: Ik moet echt weer even wat aan mijn conditie/gezondheid/gewicht/lijf gaan doen. Over het algemeen eten mijn man en ik best gezond en houden er zo veel mogelijk een 80/20 levenswijze op na. Dat betekent 80% gezond en voedzaam eten en dan blijft er 20% over om een beetje te zondigen. Ik doe sinds 2013 een jaarlijkse  detox inlassen (van 1-4 weken) en houd hier gelukkig elke keer weer een paar blijvende goede gewoontes aan over. Zo zijn mijn man en ik inmiddels flexitarier en eten een stuk meer groente en fruit. Wordt er gedurende de dag vaker een gezonde juice of smoothie voorgeschoteld. En is (bij mij) de broodlunch vervangen door een gezonde salade of kliekjes van onze gezonde maaltijd van de avond ervoor.

wij_gaan_detoxen_shutterstock_434348119

Waarom detoxen?

Maar als ik terugkijk naar de afgelopen zomermaanden, dan is mijn levenwijze in een keer omgeslagen naar een  50/50 levenswijze en dat begon ik inmiddels ook weer aan de weegschaal te merken. Ik zal echt niet de enige zijn die de boel in de zomer, op vakantie enzo, een beetje laat varen. Maar toen ik mijn tijdlijn doorspitte en besefte dat ik slechts 2 dagen in juli nuchter ben geweest, ging bij mij toch wel die bel luiden.

Daarnaast was ik in de zomervakantie ook weer begonnen met roken en die nare gewoonte moet ik gewoon meteen de kop in drukken, voordat het straks weer een meerjarenplan wordt om te stoppen. Ja ik weet het: het is heel zwak van mij. Dat zei Dylan ook. Iets over geen wilskracht hebben. Waarop ik antwoorde: “maar ik kan wel 28 dagen detoxen volhouden en dat lukt jou niet!”

wij gaan detoxen betty's kitchen

 

Samen detoxen

Enfin, dus sloten wij de handen in een en gaan gewoon samen detoxen. Niet alleen als morele steun, maar ook omdat Dylan niet echt in detoxen gelooft. Dat is ook de reden waarom hij de afgelopen jaren ook maar een beetje voor spek en bonen mee doet. Maar we hebben het hier over een jongeman, die zowel werk als prive achter zijn computer doorbrengt, en s’avonds het liefst Netflix zit te kijken. Die meat-lover numbero uno is en zich geen leven zonder brood kan voorstellen. Laten we het maar niet hebben over het feit dat hij 45 minuten + douche nodig heeft om een beetje wakker te worden, terwijl ik daar slechts 2 minuten voor nodig heb.

Natuurlijk is elk mens anders. Maar ik weet hoeveel goeds detoxen met mij doet. Ja het is een hel, maar het werkt!  En ik hoop dat Dylan er over 28 dagen er net zo over denkt. Hopelijk voelt hij zich dan ook een stuk fitter, is hij een stukje van dat buikje kwijt en houden wij er beiden nog een paar extra goede en gezonde gewoontes aan over. Wie weet krijg ik hem zelfs nog wel aan het sporten…

Dus ik pak het handboek van Detox Coach Jaqueline van Lieshout er weer bij en begin vast een maaltijd planning te maken voor de komende week. Uiteraard zal ik ook een dagboek voor jullie bijhouden en de nodige recepten inspiratie verschaffen.  Want wie weet, doet een detox kuur jou (en je partner) ook veel goeds.

Groetjes Betty

Lees hier onze dagboeken:
Detox Betty & Dylan – week 1
Detox Betty & Dylan – week 2
Detox Betty & Dylan – week 3
Detox Betty & Dylan – week 4

 

Detox Dagboek Betty & Dylan - Week 1

 

(Bron foto’s:  Detox Logo, Detox Juice with Lemon, Yoga on the beach)

 

 

 

Category: Gezondheid Tags: detox, eetdagboek, persoonlijk

Over Betina Oostveen

Betina Oostveen houdt erg van eten en koken. Inspiratie komt vaak van reizen naar (verre) landen en een multiculturele familie- en vriendenkring. Daarnaast is fotografie een enorme hobby, en zijn alle foodfoto's van eigen hand.

Vorig bericht: « Avocado met ei uit de oven
Volgend bericht: Detox Dagboek Betty & Dylan – Week 1 »

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

profielfotoBetty

Welkom kookliefhebbers, lekkerbekken en bakfanaten! In deze online keuken deel ik mijn favoriete recepten, kookvideo's, toffe restaurants en nog veel meer lekkers met je!

Ik wens je alvast heel veel plezier en eet smakelijk!

Groetjes, Betty

#GINTONIC

Check hier 10x Gin Tonic recepten en hun 'perfect serve' om van te genieten!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

#VEGETARISCH

recept risotto met rode viet en mozzarella © bettyskitchen.nl

Op maandagen eten wij vegetarisch! Check hier alle gerechten uit de 'Meatless Monday' rubriek!

Meest Gelezen

  • 15x Oranje recepten voor Koningsdag
  • 5x alcoholvrije gin tonic maken © bettyskitchen.nl 8x Alcoholvrije gin tonic
  • 10x Makkelijk recepten voor Moederdag
  • recept caribische viscurry © bettyskitchen.nl Caribische viscurry
  • recept pappardelle pasta met stoofvlees © bettyskitchen.nl Pappardelle pasta met stoofvlees
food blog awards 2018 gewonnen
blogdesign_food_blog_awards_2016

Je kunt ons ook hier op terug vinden

mytastenld.com mytastebe.com Follow

#BBQ

recept indiase tandoori lamspiezen van de barbecue © bettyskitchen.nl

Tandoori Lamspiezen van de bbq

recept zoet maisbrood met ananas © bettyskitchen.nl

Zoet Maisbrood met Ananas

Meer BBQ recepten →

#Glutenvrij

recept indiase aardappel curry met doperwten aloo mutter © bettyskitchen.nl

Indiase aardappels met doperwten (aloo mutter)

recept caribische viscurry © bettyskitchen.nl

Caribische viscurry

Footer

Lets stay in touch!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Google+
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Copyright © 2022 Betty's Kitchen · disclaimer · Log in