• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Betty's Kitchen

Recepten & Food fotografie

  • Home
  • Recepten Index
  • Internationale Keukens
  • Inspiratie
    • Restaurants
    • Gadgets en Keukenapparatuur
    • Gezondheid
    • Kookboeken & Tijdschriften
    • Events
    • Mama & Kind
    • Persoonlijk
    • Overige
    • Travel
  • Over Betty
    • Shop – Bestel onze keukenfavorieten bij bol.com
  • Contact
    • Samenwerken
    • Disclaimer gebruik website
  • Nav Social Menu

    • Bloglovin
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn
    • Pinterest
    • YouTube
Je bent hier: Home / Restaurants / Restaurants in Utrecht / De Zusters in Maarssen

De Zusters in Maarssen

12 december 2019 Door Betina Oostveen Reageer

Utrecht is natuurlijk veel groter dan alleen de binnenstad met onze domtoren. Op een kleine 20 minuten rijden vind je dan ook het dorp Maarssen dat pittoresk aan de Vecht is gelegen. Breng daar eens een bezoek aan buitenplaats Doornburgh en ga eten bij Restaurant de Zusters.

Buitenplaats Doornburgh

Doornburgh is een 17e eeuwse buitenplaats dat vorige eeuw nog dienst deed als klooster en vandaag de dag een verzamelplaats voor kunst en wetenschap is. Sinds 2018 vind je in de priorij ook restaurant de Zusters. Wat ik zo mooi vind is de serene rust die hier op buitenplaats Doornburgh heerst. Van de kunstgalerijen tot de binnentuin met terras maar ook de eetzaal tot de gemeenschappelijke ‘gezelschapsruimte’ waar de nonnen vroegen spelletjes kwamen spelen, je bent echt even weg van de grote stad en alles en iedereen.

Experts in pekelen, wecken en rotten van de oogst

De naam De Zusters refereert naar de nonnen die hier voorheen hun klooster hadden. Maar vandaag de dag is het restaurant geopend voor een bijzondere diner ervaring op vrijdag en zaterdag om 19.00 uur en lunch op vrijdag, zaterdag en zondag tussen 12.00-16.00 uur. Chefs Roy Wiggers en Niels van Zijl hebben bieden al een gevestigde naam in Utrecht en omstreken. Hier bij de zusters kunnen zij hun ei kwijt in originele gerechten gemaakt van al het moois dat de natuur op de buitenplaats te bieden heeft. Hier wordt gewerkt met het aanbod uit het seizoen en de keukenbrigade maakt zicht dan ook expert in het pekelen, wecken en rotten van de oogst om zo heel het jaar door bijzondere combinaties op tafel te zetten. Eigenlijk zoals men het vroeger ook al deed. Dus een bezoek aan Doornburg en de Zusters voelt soms letterlijk alsof de tijd hier stil heeft gestaan.

Dineren bij de Zusers

Zelfs het aan tafel gaan en dineren bij de zusters doet je gewoonweg denken aan vroeger. Het diner vangt aan om stipt zeven uur en verplaatst zich gedurende de avond tussen een aantal verschillende ruimtes waarvan het grootste gedeelte in de eetzaal van de priorij. Aan de lange tafel schuif je aan bij onbekenden, maar dat mag de pret niet deren, want je deelt immers samen het water en brood. En omdat je dus in diverse ruimtes komt heb je meteen een leuke rondleiding te pakken. Tip voor tijdens de lunch: combineer deze met een wandeling door de kunst gallerijen of tuin van de buitenplaats en je hebt een heerlijke rustige middag besteding. Check de agenda van Buitenplaats Doornburgh voor speciale evenementen, exposities of lezingen die er ook gehouden worden.


Dit eet je bij de Zusters

Gepofte rijstvel met Nederlandse soja en zwarte citroenschil


Kabbeljauw met bessen, radijs en zwarte bessen tak olie


Boeket van de Zusters: alles wat bloeit en groeit op het landgoed


Witlof, notais appel en courgette


Geroosterde witlof in bouillion van chinese mahoni boom


diverse ingelegde groenten en salades


‘Boskip’ (gele zwam) met mierikswortel en bonenkruid


Aardpeer met creme van zonnebloempit en eekhoorntjesbrood


Desserts

Messeklever kaas, pompoen en Doornburghse honing


Tijgersoes gevuld met witte chocolade en cantharellen


Cijfers:   Prijs: €€   Eten: 9.0      Service: 8.0      Decor: 8.0   Totaal:  8.3


Restaurant de Zusters
@ Buitenplaats Doornburgh
Diependaalsedijk 17
3601 GH Maarssen
The Netherlands
T: 088 – 36 63 100
https://dezusters.nl

Voor deze review was ik uitgenodigd door restaurant de Zusters, maar deze post bevat 100% mijn eigen mening en beleving. Lees hier meer over op onze disclaimer pagina.

Category: Restaurants in Utrecht Tags: kunst, Maarssen, Museum, Utrecht

Over Betina Oostveen

Betina Oostveen houdt erg van eten en koken. Inspiratie komt vaak van reizen naar (verre) landen en een multiculturele familie- en vriendenkring. Daarnaast is fotografie een enorme hobby, en zijn alle foodfoto's van eigen hand.

Vorig bericht: « Hasselback aardappels uit de oven
Volgend bericht: Cappuccino Pavlova (video) »

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

profielfoto betty

Welkom kookliefhebbers, lekkerbekken en bakfanaten! In deze online keuken deel ik mijn favoriete recepten uit verschillende Internationale keukens, kookvideo's, toffe restaurants en nog veel meer lekkers met je!

Eet smakelijk alvast!

Groetjes, Betty

#VALENTIJNSDAG

valentijnsdag recepten

Op zoek naar recepten om de meest romantische dag van het jaar te vieren? Check hier al onze Valentijnsdag recepten op een rijtje!

#BARBECUE

barbecue recepten

Ook in de winter staat de BBQ aan! Bekijk hier alle barbecue recepten op een rijtje.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Meest Gelezen

  • boerenkool quiche met cranberry compote 10x Recepten met boerenkool
  • 10x recepten met witlof - echter Nederlandse wintergroenten die zowel rauw , gebakken, gekookt, gewokte of gegratineerd gegeten kan worden. 10x Recepten met Witlof
  • recept linzen stoofpot met aardappel © bettyskitchen.nl Linzen stoofpot met aardappel
  • recept barbacoa mexicaans stoofvlees © bettyskitchen.nl Barbacoa Mexicaans stoofvlees
  • recept gebakken rijst met ei fried rice maken © bettyskitchen.nl Gebakken rijst met ei (fried rice)

#VEGETARISCH

vegetarische recepten

Op maandagen eten wij vegetarisch! Check hier alle gerechten uit de 'Meatless Monday' rubriek!

#GINTONIC

gin tonic recepten

Check hier 10x Gin Tonic recepten en hun 'perfect serve' om van te genieten!

#SHOP

gin tonic recepten

Bestel nu al onze keukenfavorieten in de shop!

#Bakrecepten

recept volkoren pain au levain desembrood © bettyskitchen.nl

Volkoren Pain au Levain (bruin) – uit De Veldkeuken kookboek

20x recepten met pindakaas - wereldwijde nationale pindakaasdag 24 januari hartig en zoet

20x Recepten met pindakaas

Meer bakrecepten →

#Borrelhapjes en #Snacks

recept edamame boontjes met chili zout © bettyskitchen.nl

Edamame boontjes met chili zout

recept flammkuchen met rode biet en geitenkaas © bettyskitchen.nl

Flammkuchen met rode biet en geitenkaas

Meer borrelhapjes recepten →

#Pasta

Italiaanse tortellinisoep

Tortellinisoep met tomaten

recept vegetarische mac n cheese van Zoete Zusjes © bettyskitchen.nl

Vegetarische Mac ‘n Cheese – uit De Zoete Zusjes kookboek

Meer pasta recepten →

Footer

Lets stay in touch!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Copyright © 2023 Betty's Kitchen · disclaimer · Log in