• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Betty's Kitchen

Recepten & Food fotografie

  • Home
  • Recepten Index
    • Bakrecepten
    • Bijgerechten
    • Borrelhapjes en Snacks
    • Cake recepten
    • Deeg recepten
    • Dips, Dressing en Saus Recepten
    • Drankjes recepten
    • Gevogelte Recepten
    • High Tea Recepten
    • How-to en tutorials
    • Koekjes recepten
    • Lunch recepten
    • Nagerechten
    • Ontbijt Recepten
    • Pasta Recepten
    • Pizza Recepten
    • Salade recepten
    • Smoothie Recepten
    • Soep Recepten
    • Taart Recepten
    • Vegetarische Recepten
    • Vis Recepten
    • Vlees Recepten
    • Voorgerechten
  • Internationale Keukens
    • Afrikaanse Keuken
    • Amerikaanse Keuken
    • Argentijnse Keuken
    • Australische Keuken
    • Aziatische Keuken
    • Balkan Keuken
    • Belgische Keuken
    • Britse Keuken
    • Caribische Keuken
    • Chinese Keuken
    • Duitse Keuken
    • Franse Keuken
    • Griekse Keuken
    • Hongaarse Keuken
    • Ierse Keuken
    • Indiase Keuken
    • Indonesische Keuken
    • Italiaanse Keuken
    • Japanse Keuken
    • Koreaanse Keuken
    • Levantijnse Keuken
    • Marokkaanse Keuken
    • Mediterrane Keuken
    • Mexicaanse Keuken
    • Nederlandse Keuken
    • Oostenrijkse Keuken
    • Peruaanse Keuken
    • Portugese Keuken
    • Russische Keuken
    • Scandinavische Keuken
    • Spaanse Keuken
    • Surinaamse Keuken
    • Tex-Mex Keuken
    • Thaise Keuken
    • Turkse Keuken
    • Vietnamese Keuken
    • Zwitserse Keuken
  • Inspiratie
    • Events
    • Gadgets en Keukenapparatuur
    • Gezondheid
    • Kookboeken & Tijdschriften
    • Mama & Kind
    • Persoonlijk
    • Restaurants
    • Travel
    • Overige
  • Betty
    • Over mij
    • Contact
    • Samenwerken
  • Nav Social Menu

    • Bloglovin
    • Facebook
    • Instagram
    • LinkedIn
    • Pinterest
    • YouTube
Je bent hier: Home / Inspiratie / Gezondheid / Detox Dag 28

Detox Dag 28

29 juli 2013 Door Betina Oostveen 6 Reacties

detoxend 1

IK BEN GESLAAGD! Na 4 weken detoxen kan ik eindelijk dit hoofdstuk afsluiten. Zelf beproefd en ervaren, moet ik  zeggen dat ik heel blij ben dat ik heb doorgezet, (zeker na de hel in de tweede week) en ik kan nu mijn detox succesvol afsluiten.

Deze maand is echt voorbij gevlogen! Maar het resultaat mag er zijn: ik voel me energieker en fitter als ooit tevoren! En mijn huid, handen en haren zijn duidelijk beter van conditie. Tevens ook géén opgeblazen gevoel meer in mijn buik. (Zouden die gluten in brood en pasta dan misschien toch iets raars met mijn buik doen?)

Daarnaast mis ik de koffie helemaal niet, sterker nog, ik heb het niet meer ‘nodig’. Ik wordt sóchtends gewoon goed wakker van mijn groente/fruit juices, en doordat ik mezelf minder belast heb met koolhydraatrijk voedsel, is mijn 4 uurs dip ook gewoon verdwenen.

En wat helemaal bizar is: ik heb gewoon bijna een maand geen vlees op, ja nu inmiddels een gehakt bal bij mijn schoonouders, maar dat mocht ook wel na 4 weken. Dit betekent dat ik in de toekomst gerust nu ook wat vaker vlees laat staan. Meatless Mondays here I come! 

Ik ben mij gewoon heel erg bewust geworden wat voedsel met een mens kan doen, en het heeft mij geholpen in te zien hoe een gezonde levenstijl ook bijdraagt aan jezelf gezond voelen, fit en energiek zijn, en gewoon weer happy in je vel zitten.

Hoewel ik nu weer langzaam ga opbouwen naar een normaal eetpatroon, was ik niet van plan weer helemaal terug te vallen in mijn oude patroon hoor. Maar meer een 80/20 principe aanhouden: 80% supergezond, en dan blijft er 20% over voor brood, pasta een beetje sinneren. Het leven moet wel leuk blijven…

Tot zover de detox weken, en mocht je misschien zelf overwegen om te beginnen met detoxen, dan hoor ik dat natuurlijk graag! Uiteraard mag je mij hier altijd vragen over stellen hoor. Laat dan gewoon een reactie achter onder een post, of maak gebruik van de contactpagina.

So, Live long (,happy, healthy) and prosper!

Groetjes, Betty

detoxend 2Bron foto: Etsy.com

Category: Gezondheid Tags: detox, detox recepten, healty

Over Betina Oostveen

Betina Oostveen houdt erg van eten en koken. Inspiratie komt vaak van reizen naar (verre) landen en een multiculturele familie- en vriendenkring. Daarnaast is fotografie een enorme hobby, en zijn alle foodfoto's van eigen hand.

Vorig bericht: « Salontafel 2.0
Volgend bericht: In 28 dagen van gifbelt naar tempel »

Lees Interacties

Reacties

  1. Naomi de Jong

    23 augustus 2013 om 8:25 pm

    Hmm, ik krijg er ook zin in, om me te de-doxen….klinkt echt de moeite waarde, heb ook van vriendinnen gehoord. Knap hoor.
    Kwam toevallig jouw site tegen, heel erg leuk, mooie foto’s en zo te zien smakelijke recepten!! Zelf ben ik diëtiste van beroep en gek op koken, (bijna…) altijd geweest. Ik merk al 20 jaar wat gezond eten bij mensen doet, en zelf weet ik ook wat gewoon lekker eten enne…lekker bakken doet. Moet ook kunnen.

    Ik ga jouw site in ieder geval volgen.
    Groetjes en fijn weekend!

    Naomi (onlangs met een eigen blog begonnen, foodsandphotos.nl)

    Beantwoorden
    • Betina Oostveen

      26 augustus 2013 om 1:45 pm

      Hi Naomi,
      wat leuk om te horen! en heel veel succes met je blog, het ziet er erg lekker (en gezond) uit. Ik ben nu wel heel benieuwd naar die Tahin koekjes!! 🙂

      Beantwoorden
  2. Hazel

    17 september 2013 om 2:54 pm

    Vorige week besloot ik me in een opwelling aan te melden voor een week zonder suiker. Zelf heb ik daar maar bij bedacht om er een week zonder koffie van te maken.. Poeh vooral dat laatste is blijkbaar meer wennen dan ik dacht! Zonder suiker geeft eigenlijk niet zoveel problemen. Is het boek dat jij gebruikt hebt een aanrader?

    Beantwoorden
    • Betina Oostveen

      18 september 2013 om 6:04 am

      Hi Hazel,

      ik heb heel veel aan het boek gehad, omdat ik een newbie op het gebied van Detoxen was. Het was voor mij wel goed om te lezen waarom je bepaalde voedingswaren beter kunt vermijden. En wat er allemaal gebeurd tijdens het ‘afkicken’.
      Daarnaast heeft het boek mij ook een duwtje in de juiste richting gegeven met gezondere alternatieven zoeken voor mijn eten. Ik expirimenteer namelijk nog steeds met suikervrij, glutenvrij etc.
      Het boek, en de detoxweken, hebben mij dus letterlijk aan het denken gezet.

      Beantwoorden
  3. Ilse

    6 september 2016 om 12:31 pm

    Hi,

    Ik probeer al tijden gezonder te eten en ik wil ook graag detoxen. Waar het aan lijkt te ontbreken is tijd en energie. Ik ga 7:00 uur van huis en ben 18:00 uur thuis iedere dag. Maar dit is voor iedereen hetzelfde lijkt mij. Hoe doe je dit?

    Beantwoorden
    • Betina Oostveen

      12 september 2016 om 9:34 am

      Hi Ilse,

      ja ik zit met hetzelfde hoor. Maar met wat voorwerk kom je een heel eind! Doe in het weekend een flinke batch juices persen, voor de hele week. En kook gerust eens een dubbele portie, zodat je de tweede portie een dag (of twee) later kunt eten. En zorg er voor dat je altijd en voldoende goede snacks bij je hebt.

      Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

profielfoto betty

Welkom kookliefhebbers, lekkerbekken en bakfanaten! In deze online keuken deel ik mijn favoriete recepten uit verschillende Internationale keukens, kookvideo's, toffe restaurants en nog veel meer lekkers met je!

Eet smakelijk alvast!

Groetjes, Betty

#PISTACHETREND

recepten voor Pasen

Het voorjaar kleurt groen dankzij de pistache trend! Check de recepten hier:

#VEGETARISCH

vegetarische recepten

Op maandagen eten wij vegetarisch! Check hier alle gerechten uit de 'Meatless Monday' rubriek!

#GINTONIC

gin tonic recepten

Check hier 10x Gin Tonic recepten en hun 'perfect serve' om van te genieten!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

#BARBECUE

barbecue recepten

De barbecue staat hier heel het jaar door aan! Bekijk hier alle barbecue recepten op een rijtje.

#SHOP

gin tonic recepten

Bestel nu al onze keukenfavorieten in de shop!

#Bakrecepten

recept alfajores koekjes met dulche de leche © bettyskitchen.nl

Alfajores – Koekjes met dulche de leche

recept croissant wafel met pistache creme © bettyskitchen.nl

Croissant Wafel met Pistache Creme

Meer bakrecepten →

#Borrelhapjes en #Snacks

recept loaded nachos met gehakt © bettyskitchen.nl

Loaded Nachos met Gehakt (uit de oven)

recept vegetarische Pissaladière met prei en olijven © bettyskitchen.nl

Pissaladière met prei en olijven

Meer borrelhapjes recepten →

#Pasta

recept burrata caprese met tomaten en salie © bettyskitchen.nl

20x recepten met burrata

recept pasta met vier kazen en tomatensaus © bettyskitchen.nl

Pasta met vier kazen en tomatensaus

Meer pasta recepten →

Footer

Lets stay in touch!

  • Bloglovin
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter
  • YouTube

Copyright © 2025 Betty's Kitchen · disclaimer · Log in

Naast gevulde koeken zijn wij ook dol op het verzamelen van digitale cookies. Vind je dat goed?JaNee