Print

Croissant Wafel met Pistache Creme

5 Stars 4 Stars 3 Stars 2 Stars 1 Star

No reviews

Volg de pistache trend en maak eens een croissant wafel met pistache creme. Een heel feestelijk ontbijt/lunch/tussendoortje of zelfs een gebakje van croissantdeeg en romige mascarpone creme met witte chocolade en pistachenoten.

  • Author: Betina Oostveen
  • Prep Time: 10 min.
  • Cook Time: 10 min.
  • Total Time: 20 minuten.
  • Yield: 6 stuks
  • Category: Tussendoortjes
  • Cuisine: Amerikaanse keuken

Ingredients

  • 1 koelvers blik XL croissantdeeg – voor 6 grote stuks
  • 250 gr. mascarpone
  • 100 gr. witte chocolade
  • 80 gr. pistache creme (of pistache pasta*)
  • 2 el. gepelde pistachenoten, ter decoratie
  • bakspray of olie, voor het wafelijzer

Extra:

  • Wafelijzer
  • keukenmixer met garde
  • spuitzakje + spuitmondje
  • spatel

Instructions

  1. Verwarm het wafelijzer voor op de hoogste stand.  Rol het XL croissant deeg af en snijd met een mes de ‘stippellijnen’ door om 6 XL driehoeken te krijgen. Maak een inkeping aan de korte zijde van de driehoeken en trek het deeg iets uit elkaar. Rol elke lap zo breed mogelijk op tot een croissant.
  2. Spray het wafelijzer in met bakspray en plaats twee ‘croissants’ in het ijzer. Sluit het wafelijzer en ‘pof’ het bladerdeeg in 1-3 minuten tot goudbruine croissant wafels. Haal de ‘croiffles’ uit het ijzer en laat op een bord afkoelen.
  3. Ondertussen smelt je de witte chocolade. Dit gaat het beste in de magnetron of au-bain marie.
  4. Doe de mascarpone in de mixerkom en klop vast een beetje los. Voeg de gesmolten witte chocolade toe en laat 1 minuut draaien. Dan gaat de pistachecreme erbij. 
  5. Stop de pistachecreme in een spuitzak en plaats eventueel in de koelkast tot gebruik. Spuit vervolgens toefjes of banen van de creme op de wafel en serveer direct. 

Eet smakelijk!

Notes

*verschil tussen pistache creme en pistache pasta

 Pistache creme kun je in de supermarkt kant en klaar vinden in een potje. Dit is een pasta gemaakt van pistachenoten die vermalen zijn met bijv. suiker, eventueel melkpoeder of meer. De smaak is zoet en lekker als broodbeleg, lepelen over toetjes, maar ook pannenkoeken etc.

Daarnaast kun je ook 100% pistache pasta in de schappen vinden, deze is dus ongezoet en bestaat enkel uit pistachenoten. Je kunt dit overigens ook zelf maken en eventueel naar wens zoeten als je dat wilt.